Total Commander v Linuxu? Žádný problém!

Dnes mi vyšel na Živě článek o souborovém správci Unreal Commander. Jak už to bývá, debata se svezla úplně jiným směrem. Jednou z větví v diskuzi pod článkem je debata o souborových správcích pro Linux. Spoustě uživatelů Total Commander v tomto operačním systému chybí, protože většina toho, co se v Linuxu považuje za správce souborů, je spíše ubohá parodie. Snad s výjimkou Midnight Commanderu, nic lepšího v Linuxu neznám.
reklama

Nicméně stesky nad nepřítomností Total Commanderu v Linuxu se mi zdají zbytečné. Jednak je Midnight Commander opravdu dobrým správcem souborů pro Linux, jednak Total Commander jde bez problémů v Linuxu spustit. Vlastně nejenom spustit, dokonce jde i bez problémů používat. Už před více jak dvěma lety jsem zkoušel práci s Total Commanderem v Linuxu za pomoci (ne)emulátoru Wine (Wine is not emulator...) a byla bezproblémová. Je pravda, že jsem testoval pouze běžné souborové operace a ne třeba FTP nebo různé linuxové speciality, ale závěr je ten, že Total Commander v Linuxu opravdu běží ;-) Zde je důkaz:

Total Commander v Linuxu

 

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

filemanager pres WINE?

to si děláte pr.del, ne? spustil jste to vůbec? Jak můžete prohlásit, že to maká?

je to SOUBOROVÝ manažer!!!!!!!, co s tím na ne fat/ntfs asi tak zmůžete. 90% funkcí je nepoužitelných a zbytek je kopírování fotek do babičina alba.

TC je super a přiznejme si, po dlinuxem stojí souborové manažery za hov.no!
to že to spustíte po wine, je asi tak užitečný jako žíznivému benzín

návštěvník

Sorry ale neco takoveho jakou filemanager pres WINE? To je fakt nevhodny, me osobne filemanager schazi, musel jsem si zvyknout na pretahovani okenek, coz nesnasim a jinak delam v MC ale total commander stale chybi a zadna funkce pouzitelna nahrada neni.

Profile picture for user Jan Polzer

Já vím, že je to prasárna ;-) Tady šlo o to, že Total Commander v Linuxu funguje. Byť tedy s Wine. Jak již bylo mnohokrát řečeno, pro linuxáky MC rulez, pro všechny ostatní uživatele nejrozšířenějšího operačního systému (tedy Windows), je tu Total Commander.

Jan Polzer, Maxiorel.cz,
Screenshots Archive, Anastacia.cz

návštěvník

nikodo nikdy netvrdil, že nefunguje! objevil jste Ameriku.

Ale je to užitečný jako nastartovanej motor v autě bez kol...

návštěvník

Neznáš-li nic lepšího, poznej Krusader. Ten je stokrát lepší, než TC.

návštěvník

Nesmíš to s tou komunitní loajalitou tak přehánět. Znám oba a TC je oproti Krusaderu jako Porsche proti Dacii.

návštěvník

Také si myslím, že to bude mít spoustu nevýhod, i když ve wine se dá nastavit emulace disku domovské složky. Zkuste si někdy Tux  Commander, zkráceně tuxcmd. Je rychlý jednoduchý a ze základu ukazuje po gigabajtech a psaním hledáte, tedy přesně to, co si v totalcmd už roky nastavuju. 

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru