Tipy a triky pro MS Office 2007

Už jste si koupili kancelářský balík MS Office 2007? Díky přepracovanému ovládání je práce s ním snazší než kdykoli předtím. Pro uživatele přecházející ze starších verzí MS Office však může změna ovládacího prostředí představovat nepříjemný handicap, který musí chtě nechtě překonat. Nejenom pro ně je určen zajímavá miniaplikace pro Windows Vista Sidebar, která přináší každodenní várku tipů a triků pro tento kancelářský balík. 

Microsoft Office Tips&Tricks, jak se tato miniaplikace jmenuje, si můžete stáhnout z příslušné webové stránky ve Windows Live Gallery. Instalace probíhá klasicky – buď přímo z internetu (používáte-li Internet Explorer) nebo po stažení na disk (třeba při práci s Firefoxem). 

Miniaplikace s tipy pro kancelářské aplikace ze sady MS Office 2007 a operační systém Windows Vista má dvě podoby. Běžně je zobrazen pouze název aktuálního tipu: 

Miniaplikace Tips&Tricks v základní podobě 

Jakmile však na název tipu klepnete, zobrazí se vám krátký text a postup, jak dosáhnout určitého výsledku při práci s MS Office nebo Windows Vista. 

Tip pro nastavení vlastností souborů 

Pro úplnost ještě přidávám ukázku nastavení této miniaplikace. Jak vidíte, v Microsoft Office Tips&Tricks nemusíte nic upravovat, pouze můžete čas od času kouknout, zda není k dispozici novější verze. Stačí stisknout tlačítko Check Now. 

Nastavení miniaplikace 

Jak jste možná z výše uvedených obrázků pochopili, všechny tipy v této miniaplikaci jsou psány v angličtině a k anglickým verzím MS Office a Windows Vista jsou také vztaženy. I tak si myslím, že se mezi českými uživateli může najít několik těch, kteří tuto miniaplikaci s užitečnými tipy ocení. Stále slýchám, jak někdo raději používá anglické verze programů a operačního systému. 

Zdroj: Channel 10

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru