Tipy a triky pro MS Office 2007

Už jste si koupili kancelářský balík MS Office 2007? Díky přepracovanému ovládání je práce s ním snazší než kdykoli předtím. Pro uživatele přecházející ze starších verzí MS Office však může změna ovládacího prostředí představovat nepříjemný handicap, který musí chtě nechtě překonat. Nejenom pro ně je určen zajímavá miniaplikace pro Windows Vista Sidebar, která přináší každodenní várku tipů a triků pro tento kancelářský balík. 

Reklama

Microsoft Office Tips&Tricks, jak se tato miniaplikace jmenuje, si můžete stáhnout z příslušné webové stránky ve Windows Live Gallery. Instalace probíhá klasicky – buď přímo z internetu (používáte-li Internet Explorer) nebo po stažení na disk (třeba při práci s Firefoxem). 

Miniaplikace s tipy pro kancelářské aplikace ze sady MS Office 2007 a operační systém Windows Vista má dvě podoby. Běžně je zobrazen pouze název aktuálního tipu: 

Miniaplikace Tips&Tricks v základní podobě 

Jakmile však na název tipu klepnete, zobrazí se vám krátký text a postup, jak dosáhnout určitého výsledku při práci s MS Office nebo Windows Vista. 

Tip pro nastavení vlastností souborů 

Pro úplnost ještě přidávám ukázku nastavení této miniaplikace. Jak vidíte, v Microsoft Office Tips&Tricks nemusíte nic upravovat, pouze můžete čas od času kouknout, zda není k dispozici novější verze. Stačí stisknout tlačítko Check Now

Nastavení miniaplikace 

Jak jste možná z výše uvedených obrázků pochopili, všechny tipy v této miniaplikaci jsou psány v angličtině a k anglickým verzím MS Office a Windows Vista jsou také vztaženy. I tak si myslím, že se mezi českými uživateli může najít několik těch, kteří tuto miniaplikaci s užitečnými tipy ocení. Stále slýchám, jak někdo raději používá anglické verze programů a operačního systému. 

Zdroj: Channel 10

Reklama

Přidat komentář