Tip: Převádějte soubory snadno a rychle s aplikací XnConvert

XnConvert je malý, ale účinný nástroj, který vám umožní jednoduše převádět obrázky z jednoho formátu do jiného. Ale nejenom obrázky, celkem podporuje pětistovku různých typů souborů.
reklama

XnConvert podporuje celou řadu známých grafických a obrázkových formátů (jpeg, tiff, png, gif, raw, jpeg2000, WebP, OpenEXR, ...) a více než pět set dalších souborových formátů, takže vybrat by si měl opravdu každý.

Program navíc umožní jednoduchou editaci souborů - u svých obrázků můžete v XnConvert měnit jejich velikost, přidávat vodoznaky, měnit kontrast, jas nebo gammu a dostupná je i celá řada filtrů (fotografie můžete vyostřit, či použít efekt staré fotografie).

XnConvert 1.10 Beta přináší zajímavé novinky jako je možnost odeslat upravené obrázky přímo na e-mail, komprimovat je nebo umístit na stránky jako Flickr či Picasa.

XnConvert je zdarma a dostupný v českém jazyce pro operační systémy Windows, Mac OS a Linux (32 i 64 bitů), stáhnout si jej můžete z domovských stránek.

Shrnuto a podtrženo, XnConvert je aplikace s jednoduchým rozhraním, která vás při jednoduché úpravě a konverzi formátů nezklame. Zcela jistě jde o zajímavý doplněk ke známější a propracovanější aplikaci XnView, která je mimochodem v omezené variantě XnViewMP bez editace dostupná také jako multiplatformní program. XnConvert ji tak skvěle doplňuje.

Tagy
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru