Tip: Převádějte soubory snadno a rychle s aplikací XnConvert

XnConvert je malý, ale účinný nástroj, který vám umožní jednoduše převádět obrázky z jednoho formátu do jiného. Ale nejenom obrázky, celkem podporuje pětistovku různých typů souborů.

XnConvert podporuje celou řadu známých grafických a obrázkových formátů (jpeg, tiff, png, gif, raw, jpeg2000, WebP, OpenEXR, ...) a více než pět set dalších souborových formátů, takže vybrat by si měl opravdu každý.

Program navíc umožní jednoduchou editaci souborů - u svých obrázků můžete v XnConvert měnit jejich velikost, přidávat vodoznaky, měnit kontrast, jas nebo gammu a dostupná je i celá řada filtrů (fotografie můžete vyostřit, či použít efekt staré fotografie).

XnConvert 1.10 Beta přináší zajímavé novinky jako je možnost odeslat upravené obrázky přímo na e-mail, komprimovat je nebo umístit na stránky jako Flickr či Picasa.

XnConvert je zdarma a dostupný v českém jazyce pro operační systémy Windows, Mac OS a Linux (32 i 64 bitů), stáhnout si jej můžete z domovských stránek.

Shrnuto a podtrženo, XnConvert je aplikace s jednoduchým rozhraním, která vás při jednoduché úpravě a konverzi formátů nezklame. Zcela jistě jde o zajímavý doplněk ke známější a propracovanější aplikaci XnView, která je mimochodem v omezené variantě XnViewMP bez editace dostupná také jako multiplatformní program. XnConvert ji tak skvěle doplňuje.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru