Tip: Převádějte soubory snadno a rychle s aplikací XnConvert

XnConvert je malý, ale účinný nástroj, který vám umožní jednoduše převádět obrázky z jednoho formátu do jiného. Ale nejenom obrázky, celkem podporuje pětistovku různých typů souborů.

Reklama

XnConvert podporuje celou řadu známých grafických a obrázkových formátů (jpeg, tiff, png, gif, raw, jpeg2000, WebP, OpenEXR, ...) a více než pět set dalších souborových formátů, takže vybrat by si měl opravdu každý.

Program navíc umožní jednoduchou editaci souborů - u svých obrázků můžete v XnConvert měnit jejich velikost, přidávat vodoznaky, měnit kontrast, jas nebo gammu a dostupná je i celá řada filtrů (fotografie můžete vyostřit, či použít efekt staré fotografie).

[inline:xnconvert.png=XnConvert]

XnConvert 1.10 Beta přináší zajímavé novinky jako je možnost odeslat upravené obrázky přímo na e-mail, komprimovat je nebo umístit na stránky jako Flickr či Picasa.

XnConvert je zdarma a dostupný v českém jazyce pro operační systémy Windows, Mac OS a Linux (32 i 64 bitů), stáhnout si jej můžete z domovských stránek.

Shrnuto a podtrženo, XnConvert je aplikace s jednoduchým rozhraním, která vás při jednoduché úpravě a konverzi formátů nezklame. Zcela jistě jde o zajímavý doplněk ke známější a propracovanější aplikaci XnView, která je mimochodem v omezené variantě XnViewMP bez editace dostupná také jako multiplatformní program. XnConvert ji tak skvěle doplňuje.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář