Tip: ovládací gesta pro webový prohlížeč Chrome na Androidu

Webový prohlížeč Google Chrome jistě dobře znáte ze svého počítače. Doinstalovat ho můžete samozřejmě i do tabletů a mobilních telefonů, a to nejenom těch s Androidem, ale také do iOS. Chrome stejně jako jiné aplikace na tabletech nemusíte ovládat jenom klepáním na ovládací prvky, ale i pomocí různých gest a tahů po displeji.

Rychlé zvětšení stránky

Začneme něčím jednoduchým, co asi už používáte. Pokud jste na webové stránce, která se automaticky nepřizpůsobuje velikosti displeje a není responsivní, tak si můžete její obsah zvětšit jednoduše tím, že dvakrát klepnete na displej (nesmíte se přitom trefit na nějaký odkaz). Na našem webu to nefunguje, ten se automaticky přizpůsobuje displeji, což můžete vyzkoušet otočením tabletu.

Stejně tak lze obsah webové stránky zvětšovat i zmenšovat roztažením dvěma prsty na displeji.

Přepínání mezi otevřenými stránkami

Otevřené weby vám Chrome na tabletu zobrazí ve formě záložek. Pokud však máte otevřených stránek hodně a ještě k tomu tablet postavený na výšku, pak je poněkud těžké se trefit do příslušné záložky, na kterou se chcete přepnout. Řešení je jednoduché – táhněte prstem po ploše, na které je adresní řádek – odsunete tím aktuální a přepnete se na vedlejší otevřenou stránku.

Chrome na Androidu

Přístup do menu na jeden dotyk

Potřebujete se dostat na nějakou položku v menu Chrome? Nemusíte mačkat zvlášť tlačítko se třemi tečkami a zvlášť danou položku v menu. Stačí na tlačítko zmáčknout, nezvedat prst, táhnout dolů a poté přejet na příslušnou položku a teprve tam displej pustit.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru