Tip: ovládací gesta pro webový prohlížeč Chrome na Androidu

Webový prohlížeč Google Chrome jistě dobře znáte ze svého počítače. Doinstalovat ho můžete samozřejmě i do tabletů a mobilních telefonů, a to nejenom těch s Androidem, ale také do iOS. Chrome stejně jako jiné aplikace na tabletech nemusíte ovládat jenom klepáním na ovládací prvky, ale i pomocí různých gest a tahů po displeji.

Reklama

Rychlé zvětšení stránky

Začneme něčím jednoduchým, co asi už používáte. Pokud jste na webové stránce, která se automaticky nepřizpůsobuje velikosti displeje a není responsivní, tak si můžete její obsah zvětšit jednoduše tím, že dvakrát klepnete na displej (nesmíte se přitom trefit na nějaký odkaz). Na našem webu to nefunguje, ten se automaticky přizpůsobuje displeji, což můžete vyzkoušet otočením tabletu.

Stejně tak lze obsah webové stránky zvětšovat i zmenšovat roztažením dvěma prsty na displeji.

Přepínání mezi otevřenými stránkami

Otevřené weby vám Chrome na tabletu zobrazí ve formě záložek. Pokud však máte otevřených stránek hodně a ještě k tomu tablet postavený na výšku, pak je poněkud těžké se trefit do příslušné záložky, na kterou se chcete přepnout. Řešení je jednoduché – táhněte prstem po ploše, na které je adresní řádek – odsunete tím aktuální a přepnete se na vedlejší otevřenou stránku.

Chrome na Androidu

Přístup do menu na jeden dotyk

Potřebujete se dostat na nějakou položku v menu Chrome? Nemusíte mačkat zvlášť tlačítko se třemi tečkami a zvlášť danou položku v menu. Stačí na tlačítko zmáčknout, nezvedat prst, táhnout dolů a poté přejet na příslušnou položku a teprve tam displej pustit.

Reklama

Přidat komentář