Tip na víkend: osobnostní Wiki pomocí EntityCube

Na internetu se objevil nový nástroj od Microsoftu, který sleduje aktuální informace o různých osobnostech a jejich popularitě na internetu. Informace můžete zobrazit také sami o sobě.

Na titulní straně nového webu EntityCube najdete graf ukazující vývoj hledanosti trojice nej osobností za uplynulý měsíc. Pro ilustraci se můžete kouknout například na křivku hledanosti Tigera Woodse a na její vzestup poté, co na veřejnost pronikly pikantní informace z jeho soukromí.

Na titulní straně EntityCube najdete žebříčky dalších osob seskupené do několika boxíků podle toho, v jakém oboru působí. Po rozklepnutí si zobrazíte jejich osobností stránku s daty z nejrůznějších zdrojů.

EntityCube

EntityCube

Detaily osobnosti zobrazené po kliknutí na její jméno zahrnují RSS výstupy ze zpravodajských webů, články o spojení s dalšími lidmi ze stejného oboru, životopisy, tagy, články o profesi, odkazy na publikace a řadu dalšího. Vše je získáno z třetích zdrojů, jako jsou zpravodajské weby, internetové encyklopedie, sociální sítě atd.

EntityCube

EntityCube

Tip: vyzkoušejte zadat své jméno, možná o vás EntityCube najde také dostatek informací k tomu, aby zobrazilo vaši vlastní osobnostní stránku.

Za zdroji dat pro EntityCube stojí vyhledávač Bing. Web je tak pěknou ukázkou toho, co je Bing schopen svým uživatelům nabídnout.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru