Tip na víkend: osobnostní Wiki pomocí EntityCube

Na internetu se objevil nový nástroj od Microsoftu, který sleduje aktuální informace o různých osobnostech a jejich popularitě na internetu. Informace můžete zobrazit také sami o sobě.
reklama

Na titulní straně nového webu EntityCube najdete graf ukazující vývoj hledanosti trojice nej osobností za uplynulý měsíc. Pro ilustraci se můžete kouknout například na křivku hledanosti Tigera Woodse a na její vzestup poté, co na veřejnost pronikly pikantní informace z jeho soukromí.

Na titulní straně EntityCube najdete žebříčky dalších osob seskupené do několika boxíků podle toho, v jakém oboru působí. Po rozklepnutí si zobrazíte jejich osobností stránku s daty z nejrůznějších zdrojů.

EntityCube

EntityCube

Detaily osobnosti zobrazené po kliknutí na její jméno zahrnují RSS výstupy ze zpravodajských webů, články o spojení s dalšími lidmi ze stejného oboru, životopisy, tagy, články o profesi, odkazy na publikace a řadu dalšího. Vše je získáno z třetích zdrojů, jako jsou zpravodajské weby, internetové encyklopedie, sociální sítě atd.

EntityCube

EntityCube

Tip: vyzkoušejte zadat své jméno, možná o vás EntityCube najde také dostatek informací k tomu, aby zobrazilo vaši vlastní osobnostní stránku.

Za zdroji dat pro EntityCube stojí vyhledávač Bing. Web je tak pěknou ukázkou toho, co je Bing schopen svým uživatelům nabídnout.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru