Tip na víkend: osobnostní Wiki pomocí EntityCube

Na internetu se objevil nový nástroj od Microsoftu, který sleduje aktuální informace o různých osobnostech a jejich popularitě na internetu. Informace můžete zobrazit také sami o sobě.

Reklama

Na titulní straně nového webu EntityCube najdete graf ukazující vývoj hledanosti trojice nej osobností za uplynulý měsíc. Pro ilustraci se můžete kouknout například na křivku hledanosti Tigera Woodse a na její vzestup poté, co na veřejnost pronikly pikantní informace z jeho soukromí.

Na titulní straně EntityCube najdete žebříčky dalších osob seskupené do několika boxíků podle toho, v jakém oboru působí. Po rozklepnutí si zobrazíte jejich osobností stránku s daty z nejrůznějších zdrojů.

EntityCube

EntityCube

Detaily osobnosti zobrazené po kliknutí na její jméno zahrnují RSS výstupy ze zpravodajských webů, články o spojení s dalšími lidmi ze stejného oboru, životopisy, tagy, články o profesi, odkazy na publikace a řadu dalšího. Vše je získáno z třetích zdrojů, jako jsou zpravodajské weby, internetové encyklopedie, sociální sítě atd.

EntityCube

EntityCube

Tip: vyzkoušejte zadat své jméno, možná o vás EntityCube najde také dostatek informací k tomu, aby zobrazilo vaši vlastní osobnostní stránku.

Za zdroji dat pro EntityCube stojí vyhledávač Bing. Web je tak pěknou ukázkou toho, co je Bing schopen svým uživatelům nabídnout.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář