Bing: popřete odkazy vedoucí na váš web

Microsoft spustil pro svůj vyhledávací engine nástroj, který umožňuje popřít odkazy vedoucí na váš web. Máte-li pocit, že na vás odkazuje spam nebo web s nepřirozenými odkazy a mohlo by to vašemu webu uškodit, dejte o tom vědět.

Reklama

Internetové vyhledávače, Bing od Microsoftu nevyjímaje, kladou stále větší důraz na to, kde se nacházejí odkazy vedoucí na váš web. Důležitá není jen kvantita, ale také kvalita. Jestliže na váš web odkazují stránky plné jiných odkazů a třeba obsahově vůbec nesouvisející, může to vašemu webu do jisté míry uškodit ve smyslu dobré pozice ve výsledcích hledání.

Microsoft proto webmasterům nabízí u vyhledávače Bing možnost tzv. popřít odkazy směřující na váš web z nějaké konkrétní URL. Jak na to?

Popřete odkazy pomocí Bing Webmaster Tools

Nový nástroj na „popírání odkazů” najdete zabudovaný do Bing Webmaster Tools. Abyste jej mohli využít, je samozřejmě potřeba přidat váš web do tohoto pomocníka sledujícího práci Bingu s vaším webem.

Následně je třeba ověřit vaše oprávnění k tomu, abyste mohli vidět data týkající se vašeho webu. Ověření provedete velmi jednoduše. Buď na web nahrajete vygenerovaný soubor, nebo doplníte speciální metatag, který vám Bing Webmaster Tools připraví. Třetí možností je změna CNAME u DNS záznamu pro vaši doménu, ale to mi přijde už zbytečně komplikované.

Jakmile máte web ověřen, tak si v Bing Webmaster Tools (v české verzi Bing Správce webů) rozklepněte Řídíci panel > Disavow Links. Ujistěte se, že máte nahoře vybrán svůj web a pomocí formuláře přidejte adresy stránek, u kterých nejste rádi za to, že na váš web odkazují, a chcete se od nich distancovat.

Bing Webmaster Tools

Výrazné změny asi nečekejte, ale každá drobnost, která vyhledávači pomůže lépe porozumět vašemu webu, se může hodit.

Podrobnější informace o novém nástroji pro popírání odkazů, stejně jako o nástroji SEO Analyzer, který je v Bing Webmaster Tools k nalezení, najdete v článku Disavow links you don’t trust & SEO Analyzer updates na Bing Community.

Tagy: 

Reklama

Komentáře

nedávno vydal podobný nástroj google, tak bing nechce byť pozadu a spravil si tiež svoju verziu :D

Přidat komentář