Těšte se na knihu 333 tipů a triků pro Drupal

Na českém trhu se brzy objeví další kniha věnovaná redakčnímu systému Drupal. Tentokrát půjde o sbírku tipů a rad, které vám usnadní každodenní práci s Drupalem a naučí vás, jak elegantně řešit různé problémy při tvorbě postaveného právě na Drupalu.

Reklama

Nový titul 333 tipů a triků pro Drupal bych coby autor doporučil každému, kdo už má mou předchozí knihu, s Drupalem si začal hrát a narazil na různé problémy. Kniha je však určena jak méně zkušeným drupalistům, tak těm pokročilým.

Všechny tipy jsem totiž rozdělil do tří stupňů obtížnosti. Své si tak najdou úplní drupalovští začátečníci (nastavení serveru při instalaci, jak rozbalit tar.gz, kam kopírovat moduly a témata…), průměrně zkušení uživatelé (jak nastavit Views, které moduly použít na obrázky a jejich srovnání, jak vylepšit vizuální editor a kterému dát přednost…), ale i ti více pokročilí (přizpůsobení Views, kódování šablon, tvorba modulů a formulářů).

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal

Kniha bude černobílá, nabídne vám něco přes 250 stran tipů doplněných obrázky a kódy (najdete je i na přiloženém CD), přičemž tyto tipy pro Drupal budou rozděleny do následujících dvanácti skupin, kapitol:

 • Instalace Drupalu
 • Problémy swebhostingem
 • Administrace Drupalu
 • Navigace vDrupalu
 • Úprava obsahu
 • Zobrazování obsahu
 • Soubory
 • Obrázky a multimédia
 • Statistika, logy, reklama
 • Témata vzhledu
 • Vývoj modulů
 • Záloha a migrace Drupalu

Do knihy jsem se snažil promítnout připomínky, které jsem od čtenářů nashromáždil od vydání svého předchozího titulu o Drupalu. Inspirací pro knihu byla také řada neustále se opakujících dotazů ve fóru o Drupalu zde na Maxiorlovi.

Kniha by měla jít do tisku po víkendu, můžete se tedy pomalu začít těšit na její nákup. Věřím, že se bude líbit. Jde přímo na věc, nezatěžuje vás povídáním a omáčkou okolo.

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Hurá. Hurá. Hurá. Kde se bude dát koupit? Dá se předobjednat?

Tu současnou seženete v řadě knihkupectví i na internetu, u té nové to bude stejné. Sledujte knihy.cpress.cz.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

A jaká se dá očekávat cena? :-)

Podobná, jako u jiných stejně rozsáhlých titulů vydávaných Computer Pressem ;-)

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Wav, úžasné!!! Vďaka Vám bude drupalovská komunita naďalej rásť :) Určite si túto knihu kúpim.

Dobrý den pane Polzere, co byste říkal na výzvu stvořit ještě knihu o e-shopu postaveném na Drupalu? Nebo alespoň základní postupy a rady zařadit do dalšího vydání této nové knihy :-)

Určitě to zohledním v dalším titulu. Ale nepředbíhejme ;-) Každopádně máte-li další náměty, pište. Kniha je pro čtenáře, takže rád splním přání, bude-li to v mých silách.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobry den,
osobne bych tema pro dalsi knihy videl nejspis takto:

1. 100+1 uzitecny modul pro Drupal
2. E-Shop v Drupalu od A po Z

zdravím, e-shop je dobrý námet na ďalšiu knižku. Mna osobne by ešte zaujímal aj viacjazyčný web. Prípadne ak by ste mohli pán Polzer napísať nejakú nápovedu, krátku správu ako ste urobili Vy viacjazyčný web, tu na maxiorlovi. ďakujem

A co Drupal 7? Jak se mu kniha věnuje?

Není to vyloženě návod na Drupal, ale na několika místech zmiňuji rozdíly mezi Drupalem 6 a 7. I když, kniha je hlavně o modulech, resp. o tom, jak, kdy a které z nich použít.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

To je kruté napsat o knize, která ještě neexistuje. Už je alespoň jasné KDY bude v prodeji? Stačí měsíc. Díky.

Nejpozději přelom dubna a května myslím si.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

To je super zpráva. Na knížku se moc těším a určitě ji koupím.

Pane Polzere, zveřejníte ještě zprávu zde na Maxiorlovi, až bude kniha dostupná?

Jasně, zveřejním :-)

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

a doufám, že nebude poslední :-)

Já myslím, že nebude…

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

a podle obsahu vypadá hodně zajímavě. Tak už aby dorazila do nějaké blízké kamenné prodejny :-) - viz http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/webdesign-tvorba-www-...

Eh, ta kniha je uz ted vedena (na strankach CPressu) jako vyprodana! To je nejaky omyl, nebo to byl fakt takovej fofr ze muzu cekat az bude dotisk nebo druhe vydani?

:-) Já myslím, že je to spíš chyba. Večer to bylo v pořádku. I když takový obrovský zájem o knihu by mě jako autora hřál… Zjistím u vydavatele, co se děje.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Jednalo se o chybu, už je opravena a knihu lze zase objednávat.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Tady v Praze na Václaváku - Neoluxor - mají zatím jen samé výmluvy. Inventura v CPressu a podobně. Takže tady kniha zatím není, prý bude v 2/2 příštího týdne.

Objednal jsem si ji v jednom obchodu s technickou literaturou v Plzni. Měla být v pondělí, a také nebyla, prý CPress nedodal a dodá určitě příští týden v pondělí. Chtěl jsem ušetřit za dobírku, nebrat to z netu a nemuset na poštu :(.

Přidat komentář