David

Obsah uživatele

Link "Přidat komentář" se nezobrazuje v teaseru - D7

D7 mám povolené komentáře, ale u některých typů obsahu se "přidat komentář" nezobrazuje v teaseru článků. Contemplate nepoužívám, ani jsem nedělal nic se šablonami. Nevěděl by někdo, jak na to?

D7 - Menu odkazující na hierarchické kategorie - zobrazení vnořených položek

Zdravím Honzo! Prosím, v D6 byla tvorba menu, které by zobrazilo položky nejen přímo s daným termínem, ale i z vnořených termínů celkem jednoduchá.

Mizející popisky (title, alt) obrázků u ImageFieldu

Najednou mi začaly mizet popisky u všech obrázků (title, alt), které mám na webu pomocí imagefieldu. Uprostřed práce jsem zjistil, že u nového nodu se neobjevují.

zákaz byl podmíněný pro teaser. Při upgradu z D6 na D7 jsem stáhl novou verzi tématu News Flash a tam byla tahle změna.

Pro případ, že by to někomu mohlo pomoct, přikládám v bodech popis, jak jsem postupoval:
1)1. Fáze: Vytvořil jsem nové View typu Taxonomy terms
2)Výběr termínů jsem zúžil na Vocabulary, kterou používám pro menu: (Taxonomy terms of) Kategorie
3)(Continue and edit)
4)Přidal jsem políčko Termín taxonomie – Term description, Apply all
5)      Vypnout Label, Apply all
6)      Políčko Termín taxonomie Název, které se nabízelo implicitně jsem odstranil z výběru, Apply all
7)      Contextual filter – add
8) Termín taxonomie – TermID, Apply all
9) When the filter value is NOT available - hide view, Apply
10)   Uložil

2. Fáze Přesunout se do view Taxonomy term (typu Obsah) (toto view je implicitně v Drupalu, je třeba ho ale zaplnout)
1) Hlavička – add
2) Vybrat - Global: View area, Apply (This displej)
3) View to insert View: termin_popis – Display: default - (tj. vložit připravené view z Fáze 1)
4) Inherit contextual filters, Apply (This display)
5) Uložit
A funguje...
Na http://test.kolaja.cz/kat/verejne-debaty je výsledek - Termín Veřejné debaty, pod ním je popis termínu (Přehled všech setkání…) a ještě níže je seznam všech úvodníků uzlů, na které odkazuje příslušný termín + včetně následovníků. Tj. termínu níže v hierarchii.
Díky za pomoc!

Trošku jsem se v tom zpočátku ztrácel, pletly se mi vocabularyID a termID (správně je, jak  píšete, to druhé). Nicméně nakonec dělá to, co jsem chtěl :-). Doladím to a ještě napíšu + pošlu odkaz. Díky.

D7 v základní podobě neumí zpracovat ty argumenty typu /all nebo /x+y+z

Podařilo se konenečně přijít na to, jak to v D7 udělat. Stačí využít vestavěný vzor ve views "Taxonomy term", který emuluje funkčnost jádra a přidává schopnost zobrazit taky termíny v hloubce hierarchie. Požadovanou hloubku jde nastavit přes Contextuální filtr (Has taxonomy term ID (with depth)), který je implicitně nastavený na 0. Chtěl jsem zobrazit obsah krom aktuální kategorie také ze 2 úrovní vnoření, čili nastavil jsem zde 2 a funguje to bez problémů.

Není to ale ještě úplně ono.

Po kliknutí na menu, které odkazuje na termín v hierarchii, to korektně zobrazí přehled teaserů, včetně těch "následnovníků". Ale bohužel to nejde jednoduše nastavit tak, aby nad tímto přehledem byl zobrazen popis, který patří k tomu základnímu termínu.

Nejspíš by to šlo pomocí attachment views (přílohy), ale jak to celé nastavit, ty parametry, contextové filtry případně relace, to musím teprve vyzkoumat. Je to mnohem složitější, než to bývalo v D6...

 

Vytvoří sice menu, ale to nezobrazuje následovníky. Modul sice existuje i pro D7, ale soubor readme.txt v něm je pro starou verzi - D6. Spousta voleb v D7 vůbec není, vlastně to jen vytvoří ty odkazy, ale další možnosti úplně chybí. Zkoušel jsem hledat info na drupal.org, ale né moc úspěšně. Zdá se, že to v sedmičce nefunguje, což je škoda, používal jsem to dost.

Je to asi záležitost IMCE. Je možné sice procházet adresář sites/default/files a vložené adresáře, soubory jsou sice vidět, ale netvoří se vůbec náhledy obrázků. A po pokusu o vložení obrázku hodí systém chybovou hlášku "The selected file could not be used because the file does not exist in the database." To samé se stane, i když zkouším vybrat obrázek přes IMCE, konkrétně přes záložku "File browser", která je v administraci účtu. Někde v nastavení je chyba, budu rád za každou radu.
(D6.17, FileField 6.x-3,5, FileField Sources 6.x-1,1, IMCE 6.x-2.0-beta3)

problém souvisel s chybou ve FileFieldu. V případě, že byl zároveň aktivní modul FileField Meta, tak to nechodilo, stačilo FileField Meta vypnout - viz (http://www.maxiorel.cz/mizejici-popisky-title-alt-obrazku-u-imagefieldu-0 )

Zkusil jsem to zakomentovat, ale bohužel, ani tak jsem to nerozchodil. Budu zkoušet dál, díky za radu.

Nainstaloval jsem to podle návodu, bez problémů funguje Remote URL.

IMCE jsem předtím nepoužíval, nainstaloval jsem ho tedy taky. Procházení adresářů je ok, ale pokud vyberu nějaký soubor/obrázek v tom pravém okně IMCE, tak ho v dolním okně nevidím zobrazený, je tam jen název souboru. Pokud na ten název kliknu, objeví se hláška "Vybraný soubor nemůže být použit, protože neexistuje v databázi. Fyzicky v tom adresáři ty obrázky ale jsou.

Když zkouším odkázat na existující soubor, nedělá to vůbec nic. Když začnu psát název obrázku, který na webu už existuje, je tam sice podobný boxík jako v článku i s tím kolečkem. To se jakoby točí, ale nic to nenajde. Zkoušel jsem v nastavení změnit volby z Start with strings na Contains string, ale nemělo to na to vliv. Keše jsem vyprázdnil a už nevím, kde by mohla být chyba. Nepřehlédl jsem někde něco?

Jinak dík za vaše články, hoidně mi pomohly a díky vašemu webu jsem mnohem dál, než bych byl bez nich :-)

Node Picker - je podobný modul, který funguje i např. s CKEditorem (přes Wysiwyg modul). Vypadá to, že funguje také dobře, bohužel ještě nemá tu rozšířenou funkcionalitu. Zatím nefiltruje obsah podle kategorií a menu. Ale jen dle typu obsahu a názvu. Ale i tak je to velká pomoc. Navíc musí se před jeho instalací nahodit jQueryUI modul.