Skryté funkce Outlooku

Popis utajených funkcí a nastavení je vděčným tématem, které zaujme nejenom zkušené uživatele. Skrytá nastavení jsou typická především pro hry, kde se objevují v podobě cheatů. Ovšem s různými skrytými funkcemi se můžete setkat i v operačních systémech – je to jeden z důvodů vzniku tzv. tweakovacích programů. Kromě toho se skrytá nastavení občas objevují i v programech, které mnoho z nás používá každý den. Minimálně jedna ukrytá funkce se nachází i v programu Outlook 2007. 

Outlook 2007 asi není potřeba příliš podrobně představovat. Jde o povedeného poštovního klienta propojeného s kalendářem, plánovačem, seznamem úkolů, adresářem a spoustou dalších funkcí. Outlook 2007 je součástí kancelářského balíku Microsoft Office. Jedna z jeho poněkud skrytých funkcí usnadní život těm uživatelům, kteří používají Outlook ve spojení s poštovním serverem Exchange. 

Víte, jakým způsobem můžete zobrazit stav připojení Outlooku k serveru Exchange? Chcete rychle otestovat možnost automatické konfigurace e-mailu? Pak si spusťte Outlook a v seznamu ikonek v systémové liště u hodin vyhledejte zástupce patřící Outlooku. Pokud na něj kliknete pravým tlačítkem, zobrazí se několik standardních voleb. 

Outlook 2007
 
Běžná kontextová nabídka 

Pokud však na ikonku kliknete pravým tlačítkem zároveň se stisknutou klávesou Ctrl, pak se tato kontextová nabídka zobrazí v rozšířenější podobě. Všimněte si nových funkcí Stav připojení a Test automatické konfigurace e-mailu. 

Outlook 2007
 
Nabídka se dvěma funkcemi navíc 

Stav připojení zobrazuje dialog s informacemi o komunikaci mezi Outlookem a serverem Exchange. Pomocí Testu automatické konfigurace e-mailu si můžete vyzkoušet, zda Outlook dovede provést potřebné nastavení i bez toho, že byste museli zadávat adresu POP3 a SMTP serverů. Pokud test dopadne dobře, Outlook vám navíc zjištěné údaje zobrazí. 

Outlook 2007
 
Výsledek testu automatické konfigurace e-mailu 

Jde o jednoduché, ale praktické funkce. Budu rád, když do komentářů pod článkem napíšete své tipy na další skryté funkce Outlooku nebo jiných programů z MS Office. 

Zdroj: Little-Known Outlook Feature

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru