Seznam.cz spouští vlastní kalendář

Kromě mailové schránky, která byla pro mnoho z nás jednou z prvních, nabízí od nynějška Seznam.cz také službu kalendáře. Podobně jako Google nebo online služby od Microsoftu. Seznamácký kalendář je také dostupný zdarma, samozřejmě po přihlášení se k jejich účtu.

Na první pohled je služba, kterou najdete na adrese kalendar.seznam.cz podobná všem ostatním alternativám. Ostatně, co byste chtěli na kalendáři vymýšlet nového. Na ten druhý ale pár odlišností nebo vychytávek najdete.

Kalendář Seznam.cz

Počasí v kalendáři

Významné dny a státní svátky najdeme i v jiných kalendářích. Seznam.cz přidává pro denní, týdenní a měsíční zobrazení také nenápadnou ikonku s počasím. Vždy pro šest dní dopředu. Pokud na ikonku kliknete, uvidíte panel s podrobnějšími informacemi.

Kalendář Seznam.cz

Plánovač akcí a schůzek

Pokud vám někdy přišla pozvánka na nějakou schůzku z Kalendáře Google, jistě jste v Gmailu viděli tlačítka pro potvrzení účasti nebo odmítnutí termínu. Nevím, zda totéž nabízí Microsoft v Outlook.com, ale nový kalendář Seznamu se pokouší o něco podobného.

V online aplikaci tak najdete kromě klasického zobrazení dnů i položku Plánování akcí. Tlačítkem si vytvoříte novou akci, vyberete minimálně ze dvou možných termínů nebo si přidáte další, nastavíte e-maily účastníků a zvolíte, zda je možné hlasovat anonymně.

Kalendář Seznam.cz

Účastníkům přijde e-mail s odkazem pro hlasování. Vy pak v Plánování akcí vidíte výsledek. Stejně tak jste upozorněni e-mailem na každé nové hlasování. Tahle funkce se mi moc líbí. Pokud se plánuje schůzka a zatím nevíte, na kterém termínu se shodnout, je tohle povedené řešení. Na rozdíl od googlovského Ano, Ne, Možná.

Kalendář Seznam.cz

Z hlasování je pak možné rovnou vytvořit událost.

Propojení na další služby a aplikace je v plenkách

Seznam.cz ve zprávě na blogu zmiňuje, že jeho nový kalendář lze propojit s desktopovým Outlookem a dalšími klienty, případně s mobilními telefony. Bohužel jsem ale nikde neviděl vzájemné propojení s e-mailovou schránkou na Seznamu. Ani obyčejný odkaz z mailu do kalendáře. Obráceně tam je. Nebylo by špatné vytvářet událost spojenou s e-mailovou zprávou.

Stejně tak bych u událostí a jejich míst ocenil třeba propojení na Mapy.cz. Kalendář dovede importovat události ze souborů iCal, stejně tak je umí exportovat. Uvidíme, jak se bude kalendář do budoucna vyvíjet.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru