Rychlá záloha dokumentů z Google Docs

Internetovou kancelář Google Docs považuji za výhodnou mimo jiné proto, že data zde uložená nejsou ohrožena případnou poruchou nebo odcizením vašeho hardwaru. Pokud si však chcete dokumenty jednoduše stáhnout zpět do počítače, narazíte na problém.

Tedy, abych byl přesnější. Google Docs samozřejmě umožňuje stahování dokumentů zpátky do počítače, můžete jej použít i jako pomůcku pro převod souborů z jednoho do jiného formátu. Ovšem chybí zde možnost hromadného stažení všech dokumentů.

Můžete sice namítnout, že je hloupost stahovat data z všude dostupné online kanceláře do počítače, ovšem například z hlediska archivace to tak scestné není. I proto se čas od času objeví nějaký jednoduchý prográmek umožňující stažení všech dat z Google Docs prakticky na jedno klepnutí.

Archivujte z Google Docs pomocí GDocBackup

Jedním z prográmků umožňujících rychlé stažení dokumentů z Google Docs je třeba GDocBackup. Funguje v prostředích .NET Framework 2.0 a Mono, spustíte jej tedy ve Windows a měl by fungovat i v Linuxu.

GDocBackup - přihlašování

GDocBackup - přihlašování

Nejprve zadejte své přístupové údaje k účtu u Google. Na záložce Export format si vyberte, v jakých formátech chcete dokumenty z Google Docs uložit. GDocBackup totiž můžete použít jako šikovný převaděč - data můžete stahovat jako klasický DOC, XLS a PPT, nebo v podobě otevřených formátů, obrázků PNG či jako elektronický dokument PDF.

Po uložení nastavení se objeví hlavní okno programu s velkým tlačítkem Exec. Jakmile jej stisknete, začnou se stahovat dokumenty z vašeho účtu u Google Docs. V zadaném umístění vzniknou i složky, přesně tak, jak je máte nastaveny na Google Docs, a to včetně diakritiky.

Stahování dokumentů z Google Docs pomocí GDocBackup

Stahování dokumentů z Google Docs pomocí GDocBackup

Spoléháte se na Google Docs jako na bezpečné úložiště, nebo si své dokumenty raději archivujete u sebe? Napište.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Google Docs používám každy den. Nemusím nikde nosit flash disk a ani si nemusim instalovat mohutné kancelářské baliký do počítače.

Do konce jsem názoru:
Je zbytečné instalovat Openoffice, MS Office proč taky když tu máme Google Docs. Bezpečnost osobních počítaču je na mnohem horší úrovni než bezpečnost serveru. Co se tyče stratý dat - to není nikde bez rizika.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru