Recolored aneb jak obarvit černobílý snímek

Jistě máte spoustu starších černobílých snímků, které jste oskenovali do počítače a nyní přemýšlíte nad tím, zda by jim nějakým způsobem nešla doplnit barva. Způsobů, jak toho dosáhnout, je mnoho. Použití programu Recolored je tím jednodušším.

Kolorování fotografií, čili obarvení černobílých snímků se věnuje řada tutoriálů pro Adobe Photoshop i jiné grafické programy. Nevím, zda jste někdy něco podobného zkoušeli, ale když si představím „piplačku" a množství času, které kolorování fotek v grafickém editoru zabere, předem od toho dám ruce pryč.

Naštěstí je zde i jednodušší řešení, než práce s vrstvami a průhledností v grafickém editoru. K obarvení černobílých fotografií můžete vyzkoušet program s výmluvným názvem - Recolored. Obarvení černobílého snímku je zde otázkou minut místo hodin, navíc se nemusíte nijak snažit o co nejvyšší přesnost. Recolored to vyřeší za vás.

Obarvení černobílé fotky

Když program Recolored spustíte, uvidíte velice jednoduchý editor s několika nástroji v liště a barevnou paletkou. Nic, co by připomínalo povedený program pro obarvování fotek. Zdání ale klame. Otevřete si nějakou černobílou fotografii a zkuste si ji následujícím způsobem obarvit.

V nástrojové liště si zvolte štětec nebo nástroj pro dělání rovný čar. Klepněte do barevné paletky, vyberte jednu z barev, které chcete na snímku použít a nakreslete pár tahů na oblasti, která se má touto barvou přebarvit. Výsledek by mohl vypadat nějak takto:

Recolored a příprava černobílé fotky k přebarvení

Recolored a příprava černobílé fotky k přebarvení

Nyní stačí klepnout na úplně poslední tlačítko v nástrojové liště nazvané Colorize. Chvilku počkejte a poté uvidíte výsledek - barevnou fotografii. Pro příklad, který vidíte výše, vypadá výsledek takto:

Obarvená fotografie

Obarvená fotografie

Vše samozřejmě záleží na tom, jak je snímek koncipován a jak se trefíte do orámování jednotlivých oblastí. Pokud na černobílé fotografii nejsou jednoznačné přechody ploch, pak může dojít k tomu, že výsledná fotografie bude poněkud rozpitá.

Doporučuji vyzkoušet i rozbalovací paletky pod barevnou škálou. Tvůrci Recolored zde připravili nabídku několika typických barev pro pokožku, vlasy, rty, oči, vodu, nebe, trávu, květiny, dřevo, kameny, džíny, různé další výrobky a kovy. Pomůže vám to s výběrem přirozenějších odstínů barev.

Změna barev na fotografii

Pokud se vám ukázková fotografie nezdá příliš přirozená, vězte, že s Recolored lze dosáhnout i lepších výsledků. Viz následující ukázka před:

Černobílá květina

Černobílá květina

...a po:

Barevná květina

Barevná květina

Celá řada dalších možností se otevírá pro přebarvení nějakých částí barevných obrázků. Chcete-li například změnit barvu vozidla na snímku, ani to není problém.

Přebarvení snímku v Recolored

Přebarvení snímku v Recolored

Recolored je placený program. Pro domácí použití vás však vyjde na příjemných 29 USD, tedy necelých 600 Kč. Chcete-li přebarvovat více snímků, pak se investice do něj vyplatí. K zaplacení můžete použít kartu nebo PayPal. 21denní zkušební verzi najdete na stránkách programu www.recolored.com.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru