Potvrzení o přečtení zprávy ve Windows Live Mail

Poštovní program Windows Live Mail již před nějakou dobou nahradil kdysi populární Outlook Express. Live Mail je odlehčený poštovní klient nejen pro Windows 7. Zajímavě řešenu má funkci pro odesílání fotografií. Upravte si jeho nastavení týkající se potvrzení o přečtení zprávy.

Windows Live Mail si můžete stáhnout zdarma coby součást balíčku Windows Live Essentials. Funguje ve Windows XP, Windows Vista a Windows 7. Ve Windows XP nahradil Outlook Express, ve Vistě vylepšil Windows Mail a ve Windows 7 je výchozím poštovním programem. Tedy za předpokladu, že si Windows Live Essentials stáhnete. Sedmičky totiž standardně poštovní program již neobsahují. Tento poštovní program si nejlépe rozumí s Hotmailem, ale podporuje i běžné schránky.

Při psaní e-mailových zpráv se často hodí vědět, zda dorazila k adresátovi a zda si ji dotyčný nebo dotyčná již přečetli. Potvrzení o přečtení zprávy sice není stoprocentně spolehlivé řešení, jak toto zjišťovat, ale přeci jenom vám dává alespoň nějakou možnost. Jak jej nastavit ve Windows Live Mail?

Potvrzení o přečtení odesílané zprávy

V okně pro psaní nového e-mailu stačí klepnout na tlačítko Nabídky a zvolit funkci Požadovat potvrzení o přečtení. Tlačítko najdete na pravém konci nástrojové lišty.

Nová zpráva ve Windows Live Mail

Nová zpráva ve Windows Live Mail

Potvrzení o přečtení u přijatých zpráv

Jestliže se ocitnete v roli příjemce e-mailu, který vyžaduje potvrzení o přečtení, měla by se vám objevit potvrzující hláška. Chování Windows Live Mailu můžete upravit i pro tyto případy. V hlavním okně klepněte na tlačítko Nabídky a vyberte funkci Možnosti. V novém okně se pak přepněte na kartu Potvrzení.

Nastavíte zde výchozí chování programu. Volba Požadovat potvrzení o přečtení pro všechny odesílané zprávy zajistí, že při psaní nových mailů nebudete muset tento požadavek vždy ručně nastavovat. Zajímavější je prostřední část nastavení. Pokud vám nevyhovují dotazy programu na to, zda má potvrzení odeslat, pak je vypněte úplně, nebo je nechejte odesílat automaticky po každém přečtení (je-li doručenka vyžadována).

Nastavení programu Windows Live Mail

Nastavení programu Windows Live Mail

Všimněte si, že Windows Live Mail dovede rozlišit, je-li zpráva běžný mail, nebo zda jde o zprávu z e-mailové konference. V takovém případě potvrzení o přečtení zasílat nebude.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

To je jasný... Nevíte ale někdo, jak zprovoznit kontrolu překlepů ve Windows Live Mail v češtině?

návštěvník

Ano, tam jsem se díval. Já to tam nemám. Nemám možnost si slovník nainstalovat. Asi to je tím, že nemám na počítači Microsoft Office...
Je nějaké řešení pro nás, uživatele OpenOffice?

návštěvník

Dík za nakopnutí, pomohlo přejmenovat adresář prf0405 na prf0005 v C:\Documents and Settings\%userprofile%\Local Settings\Data aplikací\Microsoft\Windows Live Mail\Proof\ a už to jede...

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru