Pohled do historie: ATARI 800XE

Když jsem se nedávno probíral staršími složkami s různými „lejstry“, našel jsem čirou náhodou malinký sešitek, který byl kdysi v časopise ABC. Je v něm několik zdrojových kódů programů (ano, tehdá se ještě daly opsat…) a mimo jiné i inzerát na skvělý osmibitový počítač ATARI 800XE. Chcete-li si trošku připomenout již zašlou slávu osmibitů, koukněte se…

ATARI 800XE

Klepnutím zobrazíte obrázek s většími rozměry a v novém okně

Obrázek pochází z novinové brožurky Počítače a programování, která vyšla jako příloha 39. ročníku časopisu ABC v roce 1994.

Osmibitový počítač ATARI 800XE byl můj první počítač. Naučil jsem se na něm programovat, ukládat data na kazety a psát na klávesnici počítače. Postupem času ke kazetové jednotce přibyla externí disketová mechanika na 5,25 diskety, 2 joysticky, několik paměťových kartdridží, postupně se vystřídaly také termální tiskárna, jednojehličkový zázrak jménem BT-100 (aneb urob si sám – znalci vědí) a poté devítijehličková tiskárna. Jó, to byly časy...

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Klasika, nezapomenutelný počítač, teďko jsem jej oprášil a zapl, hle on stále ješte funguje a dokonce načítá data z magnetofonových pásek...

návštěvník

Taky mám doma ATARI, ale když jsem ho oprášil, nenašel jsem kazety s hrami. Nenašel by se někdo kdo by mi nějaké prodal?
Díky moc.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru