PhotoScan - snadný převod papírových fotek od Google pomocí mobilu

Google přišel s novou aplikací pro mobilní zařízení. Novinka PhotoScan slouží ke snadnému převodu papírových fotografií do digitální podoby. Nemusíte je skenovat, stačí nafotit celek fotky a čtyři detaily. Výsledek máte během chvilky a uloží se mezi fotky v telefonu či tabletu.

Když jsem na Cnews četl zprávu o nové aplikaci pro snadný převod fotek do digitální podoby, hned jsem si říkal: to je přesně to, co potřebuji. Aplikace funguje podobně, jako Google Fotoaparát. Vyfotíte základní fotku, potom se vám objeví čtyři zaměřovací puntíky, nad které stačí posunout foťák a bez mačkání tlačítka spouště se pořídí fotky detailů. Aplikace následně vše spojí do jedné fotografie a po prohlédnutí vám ji dovolí uložit mezi další fotky v tabletu či telefonu.

aplikace PhotoScan

Jak by to mělo fungovat, je vidět na následujícím videu přímo od Google:

Bohužel výsledná kvalita i použití aplikace PhotoScan mě trochu zklamaly. Za prvé - aplikace vyžaduje minimálně Android 5.0, ale do mého Samsung Galaxy S5 Mini se odmítá nainstalovat. Google Play Store tvrdí, že to není podporované zařízení. Instalace do iPadu Pro proběhla v pohodě, aplikace se tu tváří jako klasická appka pro mobil zvětšená na displej tabletu.

Narychlo jsem "oskenoval" trojici fotek. Na lesklé desce hnědého stolu, při svitu žárovky. Což o to, barvy jsou docela odpovídající, ořez fotky je také v pohodě. Ovšem detaily se hodně ztrácí, což je znát především u textů, které jsou na originálních fotkách čitelné bez problémů, na výstupních však jen s velkou dávkou šikovnosti. Ostatně, posuďte sami:

Výstup z aplikace PhotoScan Výstup z aplikace PhotoScan Výstup z aplikace PhotoScan

Co se týče rozměrů výstupního obrázku, tak je vždy 1999 x 1332 px. Fotky je možné ofotit dávkově a až následně uložit mezi ostatní obrázky ve fotoaparátu, což je docela šikovné oproti klasickému skenování. Oproti tomu, co píše Lukáš Václavík na Cnews, jsem měl v iPadu Pro fotky zpracované rychleji - asi během pěti sekund.

PhotoScan je zatím v první verzi a podle ohlasů v Play Store to nevypadá moc nadšeně. Samotná myšlenka se mi ale líbí, tak uvidíme, jestli se výstupy z aplikace do budoucna nějak zlepší.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru