Panda Cloud Antivirus: antivir zadarmo

Myslím si, že antivirů zdarma je docela dost, ne všechny jsou však dostatečně kvalitní. Důvěřujete-li značce Panda, zkuste její zdarma dostupnou podobu Panda Cloud Antivirus. Používá novou technologii pro ověřování souborů.

Pokud hledáte antivir, který by nabídl co nejrychlejší aktualizace a byl tak schopen odhalit i nejnovější viry a jim podobnou havěť, pak se můžete kouknout do letáčků výrobců bezpečnostního softwaru a zjistit, že se předhání v tom, jak rychle uvolňují pravidelné aktualizace. Tradiční antiviry si prostě čas od času stáhnou nové definice a s těmi pracují.

Zdarma dostupný antivir Panda Cloud Antivirus pracuje s novým konceptem cloud aplikací, tedy nástrojů, které běží jakoby na vzdáleném serveru a v počítači uživatele je pouze jejich klientská část. Z webových stránek www.cloudantivirus.com si nainstalujete aplikaci, která ochrání váš počítač během práce a nabídne i ruční spuštění kontroly celého systému.

Automatické stahování definicí nenabízí - není totiž potřeba. Antivir používá technologii cloudů a skenování probíhá oproti údajům na serverech PandaLabs.

Jak freewarový antivir od Pandy vypadá?

Panda Cloud Antivirus je tak jednoduchá aplikace, že snad ani nepotřebuje lokalizace do dalších jazyků. Přesto nějaké nabízí, byť mezi nimi není čeština. Po spuštění se program usídlí v oznamovací oblasti a bude chránit váš počítač na pozadí.

Když Panda Cloud Antivirus spustíte, můžete se v jeho hlavním okně přepínat mezi čtyřmi hlavními částmi. První umožňuje vypnout automatické likvidace virů a odesílání informací do PandaLabs. Můžete zde také upravit parametry internetového připojení pro případ, že jste za proxy serverem.

Panda Cloud Antivirus

Panda Cloud Antivirus

Záložka Scan umožňuje spustit kontrolu celého počítače nebo vybraných složek. Třetí část hlavního okna Panda Cloud Antivirus slouží k zobrazení souhrnných hlášení o nalezených problémech. Poslední záložka zobrazuje, zda je váš počítač v pořádku nebo ne. Jak vidíte, celé uživatelské rozhraní antiviru je velmi jednoduché.

Kontrola počítače

Skenování souborů v celém počítači probíhá relativně rychle, bohužel jsem nikde nenašel nastavení pro procházení archivů nebo použití heuristiky. Těžko tak říct, co přesně antivir dělá. Také ukazatel průběhu kontroly zobrazuje pouze číselný údaj a nevíte tak, které soubory jsou momentálně kontrolovány.

 Panda Cloud Antivirus a kontrola počítače

Panda Cloud Antivirus a kontrola počítače

Pokud kontrola odhalí nějaký problém, zobrazí se na ukazateli zelená oblast, na kterou můžete kliknout, stejně jako na tlačítko Neutralized. Tím si zobrazíte seznam oprav, které antivir automaticky provedl. V tomto případě šlo o smazání některých souborů cookies.

Panda Cloud Antivirus a seznam oprav

Panda Cloud Antivirus a seznam oprav

Panda Cloud Antivirus je zajímavé řešení, které by mohlo být alternativou k Microsoftímu Windows Live OneCare. Pro pokročilé uživatele bude zřejmě limitujícím faktorem nemožnost jakýchkoli podrobnějších nastavení, méně zkušení zase totéž zřejmě ocení.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Přímo z weby Panda: Panda Cloud Protection reduces bandwidth consumption by not having a large number of workstations looking for updates through the Internet. Workstations will share the latest update package with other workstations in the same LAN. This means that any time one workstation needs to be updated, it will first look for it in the LAN and if it is not there, it will get it from Panda through the Internet.

 

Takže virové definice si stahuje!

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru