Outlook 2007 a políčko pro skrytou kopii

Používáte nový Outlook a marně hledáte při psaní zprávy políčko pro zadání adresáta v tzv. skryté kopii? O tuto funkci Outlook 2007 samozřejmě nepřišel, jen je trošku více ukrytá než ve verzích předchozích. Zatím jsem nenašel způsob, jak políčko pro skrytou kopii zobrazit natrvalo, nicméně částečné řešení problému existuje.
Outlook 2007
 
Okno pro psaní nové zprávy políčko Skrytá kopie (Cc:) neobsahuje

Abyste v Outlooku 2007 zobrazili políčko skrytá kopie, klepněte v okně pro novou zprávu na jedno z tlačítek Komu nebo Kopie. Zobrazí se dialog s výběrem adres z adresáře, ve kterém mimo jiné uvidíte i políčko Skrytá. Do něj můžete buď vybranou adresu ze seznamu přetáhnout, případně ji napsat ručně.

Outlook 2007
 
Skrytá kopie je vždy vidět při výběru adresy z adresáře

Jakmile v seznamu adres políčko Skrytá vyplníte, zobrazí se také v okně s novou zprávou. Těžko říct, proč Microsoft neumožňuje výběr políček e-mailu, která se zobrazí při psaní nové zprávy. Ideální by podle mě byla kontextová nabídka, ve které by si každý uživatel zvolil, která pole adres chce zobrazit.

Outlook 2007
 
Políčko se skrytou kopií je již zobrazeno

Mimochodem, pokud náhodou nevíte, k čemu políčko skrytá kopie slouží, pak vězte, že jeho účelem je odesilateli zprávy umožnit zadání příjemce, který zprávu obdrží v kopii, přičemž hlavní adresát o tom nebude vědět. Využití to najde také při hromadném odesílání zpráv. Adresáty, kteří by o sobě neměli vědět, jednoduše vložíte do políčka Skrytá kopie, do políčka Komu pak vložíte třeba svou adresu. Po odeslání zprávu obdrží všichni příjemci, ale navzájem se o sobě nedozví.

Prohlížeč a poštovní klient Opera

Opera umožňuje výběr položek zobrazených při psaní nové zprávy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Profile picture for user Jan Polzer

No, Thunderbird mi kdysi nechtěl fungovat s účtem u Exchange, kterej mám pro mail u CPRESSu. Nechci mít dva poštovní programy, takže používám Outlook, navíc když mám celej Office, tak proč ne...

Ale Thunderbird jsem používal, když jsem měl na jednom PC Linux a Windows XP. Bylo fajn mít jeden poštovní program, kterej jsem spustil v obou systémech a využívatl jsem přitom sdílení složky s e-maily v obou systémech. Takže ať jsem to pustil kdekoli, viděl jsem stejný obsah.

Hromopták pro flashdisk má určitě výhody, ale sám podobný věci nepoužívám. Když se vzdálím od počítače, tak nechci být zatěžován tím, co mi zase přijde na mail :-) Záleží na zvyku, je to stejné, jako když někdo používá handsfree a jiný v autě telefon vůbec nezvedá :-)

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

návštěvník

Me by zajimala trosku jina vec. Nemohu prijit na to jak nastavit aby se mi u emailu ktere jsou vetsi nez napr. 500KB stahoval pouze text pricemz priloha se stahovat nebude. Ne vzdy chci automaticky stahovat prilohu ale chci si pouze precist text zpravy. Existuje nejaka moznost jak prinutit Outlook 2007 aby se takto choval?
Diky.

návštěvník

Mě zase na novém Outlook štve tlačítko Účet pro změnu odesílacího účtu. Kdo proboha vymyslel, že hotkey pro něj bude zrovna to ú na začátku?!? To snad mám jenom kvůli tomu přepínat anglickou (moji standardní) klávesnici na českou? Uff...

návštěvník

No ja nevim, ale zobrazit pole skryte kopie jde, pokud klepnete v novem mailu na roletku Moznosti a pak jiz to uvidite sami (SP2)

návštěvník

Jde to i natrvalo. Předně nesmíte mít nastavený program Microsoft Office Word 2003 jako program pro úpravu zpráv (Nástroje - Možnosti, záložka Formát pošty a obě první zatrhávací pole nechat prázdná). Potom si vytvořítě novou zprávu a v položce Zobrazit se ukáže položka Pole Skrytá, kterou vyberete. Toto políčko se ukáže na formuláři nového emailu, který můžete klidně vypnout a následně je možné přepnout si program na úpravu zpráv opět na MS Word. Pole skrytá se bude zobrazovat na nových zprávách.

návštěvník

Metoda 3: Používáte aplikaci Outlook 2007
Zobrazení pole Skrytá:

1. Otevřete novou e-mailovou zprávu a klepněte na kartu Možnosti.
2. V oblasti Pole vyberte možnost Zobrazit pole Skrytá.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru