onOne PhotoTools 2.5 dostanete zdarma k Adobe Photoshopu CS 5.1

Nedávno jsem využil elektronické předplatné pro Adobe Photoshop CS 5.1 - jako poděkování se uživatelům nabízí několik dárků, mezi nimi plugin onOne PhotoTools 2.5 Standard Edition. Co nabízí sada nástrojů pro úpravy fotek, kterou dostanete k Photoshopu zdarma?

Nejprve dovolte několik slov k samotnému nákupu Adobe Photoshop CS 5.1 formou předplatného přes internet. První, čeho jsem si všiml bylo, že jsem nebyl schopen najít český objednávací formulář pro předplatné. Nebyl to ale takový problém, objednávkový formulář v angličtině je naprosto srozumitelný. Pro objednávku budete potřebovat přihlašovací údaje k Adobe ID a své fakturační údaje. Platit můžete nejlépe kartou přes internet.

Po odeslání objednávky vám přijde na e-mail potvrzení, instrukce ke stažení instalátoru Photoshopu CS 5.1 (lze odemknout již staženou trial verzi) a faktura. Musím říci, že celé je to nesmírně pohodlné a troufám si tvrdit, že pro jednotlivce i výhodné. Jako plátce DPH jsem neplatil VAT, takže jsem předplatné pořídil o něco levněji, v přepočtu mi roční předplatné vycházelo někde okolo osmi set korun, nemýlím-li se. Když vezmu v potaz frekvenci uvolňování nových verzí a ceny za upgrade nebo nákup zcela nové verze, tak se předplatné jednotlivci vyplatí - v jeho rámci dostáváte všechny případné nové verze aplikace.

onOne PhotoTools 2.5 ke stažení zdarma

Jako poděkování za objednávku Photoshopu CS 5.1 jsem dostal na výběr z několika dárků. Zde bych jen rád upozornil všechny, kdo se vydají v mých stopách, že dostat se k aktivaci vybraného dárku nemusí být jednoduché. Jejich seznam a popis uvidíte při registraci, ovšem formulář s aktivací jednoho z vybraných dárků se otevírá jako vyskakovací okno. Nemáte-li nastaveno jinak, Firefox (a možná ostatní prohlížeče též) jej zablokuje, přepnete se do další části registrace a k výběru dárku se pak už tak snadno nedostanete.

Software onOne PhotoTools 2.5 Standard Edition je o řád nižší verze, než je aktuální nabízená na webu výrobce tohoto programu. K dispozici dostanete odkazy na bezplatné stažení instalátorů pro Windows i pro Mac, a to lhostejno, pro jakou platformu jste si aktivovali svůj Photoshop CS 5.1.

onOne PhotoTools 2.5 se aktivují ve Photoshopu pomocí nabídky Windows > Extension > onOne. V paletce vám vyskočí nová položka, ve které kliknete na PhotoTool 2.5 a následně na Open PhotoTools 2.5. Můžete odtud spustit také dávkovou úpravu fotografií, nebo si zobrazit dostupné profily a jedním klepnutím je aplikovat na otevřenou fotografii jedním klepnutím.

onOne PhotoTools 2.5

Paleka onOne PhotoTools 2.5 v Adobe Photoshopu CS 5.1

Jak jste tedy již určitě pochopili, onOne PhotoTools 2.5 jsou sada efektů určených pro vylepšování fotografií. Otevírají se v samostatném okně (pominu-li to dávkové zpracování a přímou aplikaci efektů z roletky). Ve verzi onOne PhotoTools 2.5 Standard Edition je těchto filtrů k dispozici 227. Rozděleny jsou několika kategorií jako základní štětce, úpravy obrazu, úpravy portrétu, práce s barvami, práce s osvětlením atd.

onOne PhotoTools 2.5

onOne PhotoTools 2.5 a úprava barev

Moc se mi líbí ovládání tohoto nástroje. Na obrazovce vidíte obrázek před a po úpravě. Pod náhledy můžete vyhledávat nebo procházet kategorie efektů. Po kliknutí na příslušný efekt v dalším sloupci se vám vedle něj zobrazí popis toho, co umí, výběr z několika nastavení daného efektu a především názorná ukázka toho, co vybraný efekt s fotografií provádí.

onOne PhotoTools 2.5

onOne PhotoTools 2.5 a úprava portrétu

Jestliže najdete efekt, který potřebujete, klepnete na tlačítko Add to Stack, čímž změnu aplikujete na náhled snímku. Takto na něj můžete postupně aplikovat několik úprav a až ve finále klepnete na tlačítko Apply, kterým změny promítnete do originálu fotografie na disku.

Dávkové zpracování fotografií pomocí onOne PhotoTools 2.5

V režimu dávkového zpracování už pracujete jen s jedním vybraným efektem, který je automaticky aplikován na vybrané snímky. Ty můžete po úpravě nechat umístit do jiné složky, přejmenovat podle různých pravidel, nechat převést na jiný formát souboru a případně do nich vložit vodoznak ve formě jiného obrázku.

Dárek, který potěší

Přiznám se, že si nevybavuji přesně, z jakých dalších dárků za nákup Adobe Photoshopu CS 5.1 si můžete vybrat. Určitě tam bylo nějaké školení na lynda.com a tuším nabídka extra fontů ke stažení. Já dal přednost stažení onOne PhotoTools 2.5 Standard Edition a určitě nelituji. Nástroj je to povedený, úpravy jsou rychlé a výsledky dle mého názoru stojí za to. Stačí si s efekty trošku pohrát a případně je zkombinovat.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru