Odstranění červených očí ve Windows Fotogalerii

Operační systém Windows Vista přinesl vylepšený nástroj k prohlížení a jednoduchým úpravám obrázků. Jmenuje se Windows Fotogalerie. Prohlédnete si s ním konkrétní obrázky, spustíte si jejich promítání v celoobrazovkovém režimu, můžete je vypálit na DVD nebo převést na video. Jednou z úprav je také odstranění efektu červených očí.
reklama

Červené oči se na digitálních fotografiích objevují v případě, že fotíte v místě s nižším osvětlením. Blesk fotoaparátu způsobí změny na sítnici oka a výsledkem je červená barva na duhovce. Bránit se tomu můžete lepším osvětlením nebo s využitím některých doplňkových funkcí fotoaparátů, které umožňují vzniku efektu červených očí předcházet.

Pokud už však podobný snímek máte v počítači, nezbývá nic jiného, než jeho úprava nějakým grafickým editorem nebo speciálním nástrojem. Tam, kde jste dříve museli použít placený Photoshop určený pro profesionální uživatele, tam si dnes vystačíte se standardním nástrojem dostupným každému uživateli Windows Vista.

Úpravy obrázku ve Windows Fotogalerii

Ve správci souborů poklepejte na obrázek. Pokud nepoužíváte jiný prohlížecí program, otevře se vám Windows Fotogalerie. Pokud tomu tak není, klepněte na obrázek pravým tlačítkem myši a najděte Windows Fotogalerii v nabídce Otevřít v programu.

Ve Windows Fotogalerii klikněte na tlačítko Opravit. Tím si zobrazíte pravý panel s tlačítky pro opravné funkce.

Nyní si obrázek pomocí tlačítka s lupou přibližte tak, abyste co nejlépe zobrazili oblast s červeným okem. Poté klepněte na tlačítko Opravit červené oči.

Kurzor myši má teď tvar kříže. S jeho pomocí natáhněte okolo červené oblasti očí čtverec a poté tlačítko myši pusťte. Program by měl automaticky červenou oblast přebarvit na černou.

Pozor, úpravy v obrázku se uloží automaticky. Proto je dobré si před začátkem práce vytvořit záložní kopii souboru, který budete upravovat. Nikdy nevíte, co se může nepovést. Zapamatujte si, že dokud obrázek nezavřete, máte k dispozici tlačítko Zpět, kterým provedené úpravy odvoláte a vrátíte obrázek do původního stavu.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru