Nový server se softwarem

Tento týden byl spuštěn nový server shromažďující především volně šiřitelné programy (freeware, shareware, GPL atd.). Moje oblíbená trojice Slunečnice, Studna a Stahuj (existují samozřejmě i další) tak dostala dalšího konkurenta v podobě serveru GigaMania.cz.

Reklama

Každý začátek je těžký, proto si GigaMania.cz nezaslouží kritiku hned v prvních dnech. Je jasné, že zpočátku nemá žádnou šanci konkurovat serverům běžícím již pár let. Prozatím je k dispozici několi základních kategorií, další budou společně s obsahem přibývat.

Najdete tu žebříček nejoblíbenějších programů, možnost zasílání informací o nových položkách e-mailem, a také možnost přidání nového programu do databáze. V porovnání s výše zmíněnými servery není tato funkce ještě dokonalá. Slouží pouze pro odeslání upomínky na nějaký program administrátorům, kteří jej prověří a přidají do databáze. Podle mého názoru by bylo lepší řešení, které nabízí třeba Studna.cz nebo Slunečnice.cz, tedy vytvoření jakéhosi administračního rozhraní pro autory programů. Administrátoři serveru by pak nové záznamy od autorů pouze schvalovali.

Novému webu přeji hodně štěstí a úspěchu na již poměrně zaplněném poli českých serverů nabízejících software ke stažení.

Reklama

Komentáře

mám pocit že gigamania začal až moc z nuly, nechám na jeho autorech zda jim připadá jako dobrý nápad zdržovat návštěvníka ničím
ovšem buď server běží na 386, nebo je připojen přes dial-up, tak zoufale pomalé načítání stránek bych snesl u rodinné homepage lojzy z dolní lhoty, a ne na serveru pro stahování.

Programy by teď měly začít přibývat mnohem rychleji, pokud vím, tak se na tom pracuje. S tou rychlostí načítání to určitě není nejlepší, věřím ale, že problémy se brzy vychytají.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář