Malware kontra Comodo

Se zdarma dostupnými bezpečnostními nástroji společnosti Comodo jste se na Maxiorlovi už setkali. Vedle povedeného firewallu a slabšího Comodo AntiViru však Comodo nabízí i další nástroje pro boj se škodlivým softwarem. Tentokrát vás seznámím s programem Comodo BOClean Anti-Malware, který je určen k likvidaci spywaru a další elektronické havěti.

Po instalaci programu, restartu počítače a prvním spuštění Comodo Anti-Malware vás asi překvapí docela odlišný vzhled od firewallu a antiviru. Uživatelské rozhraní Comodo Anti-Malware  je tvořeno panelem, ze kterého spouštíte různé dialogy s nastavením programu. Hlídač se spouští automaticky po startu Windows a kromě kontroly na pozadí žádné speciální testy souborů nenabízí. 

Comodo Anti-Malware

Jednoduchý řídicí panel Comodo Anti-Malware

V nastavovacím panelu je sada tlačítek, z nichž na prvním místě je kupodivu možnost vypnutí programu. Zajímavější je dialog s úpravami nastavení programu. Spouštění programu po startu Windows lze vypnout. Nastavujete zde automatickou aktualizaci programu. Čtyřiadvacetihodinový interval by měl stačit. Líbí se mi oddálení kontroly aktualizací na určitou dobu po startu. Jestliže se program spouští zároveň se systémem, může pak počkat, až se všechny automaticky načítané aplikace spustí a systém nebude tak vytížen. 

Různé další volby se týkají sledování systému, chování programu při nalezení škodlivého souboru, čištění dočasných složek a kontroly obsahu stahovaného z internetu. Pomocí nástroje Excluder lze vybrat soubory, které kontrolovány nebudou.

Comodo Anti-Malware

Nastavení ochrany před malwarem 

K dnešnímu dni dovede Comodo Anti-Malware zlikvidovat 40 615 trojských koní a dalšího nebezpečného softwaru. Absolutní čísla u bezpečnostních programů samozřejmě ještě nevypovídají o jejich kvalitě, nicméně si myslím, že na freewarový program je to slušné číslo.

Comodo Anti-Malware není programem, který by oplýval uživatelskou přívětivostí. Jde o nástroj, který tiše běží na pozadí a vykonává svou práci. Lze jej nastavit tak, aby byl skryt před zraky běžných uživatelů. Může vám tedy pomoc chránit firemní počítače, na kterých zaměstnanci dělají i pokročilejší věci, než je hraní Solitairu. Ve firemním prostředí oceníte možnost aktualizace z místního serveru. 

Je škoda, že tento bezpečnostní program není vybaven lepším rozhraním pro komunikaci s uživatelem a funkcí pro testování konkrétních souborů na vyžádání. Pokud jste však počítač vybavili dalšími produkty od Comodo (antivirem a firewallem), pak je Anti-Malware vhodný doplněk. Další informace o programu najdete na jeho domovské stránce.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Neviem sám som ho používal, ale... no poviem vám nič moc, teraz mám zostavu: Spybot, ZoneAlarm, Spywaredoctor a spywareterminator, zatal ok

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru