LiNUX+: mezinárodní časopis o Linuxu v češtině

Spousta uživatelů Linuxu si stále stěžuje na nedostatek informací o tomto operačním systému v zavedených počítačových magazínech. Vše pojímající časopisy Linux občas zmíní, zvlášť, když vyjde nová verze zajímavé distribuce, ale z ekonomických důvodů se musí věnovat převládajícímu systému, kterým je platforma Windows. Ne tak již specializované časopisy. Jedním z ryze linuxových časopisů, který vychází v České republice, je LiNUX+.

Grafika i programování

Květnové vydání LiNUX+ přináší hned několik článků, které mě zaujaly. V části věnované grafickým programům se dozvíte více o zpracování grafiky v Linuxu, o tom jaké jsou další programy kromě GIMPu nebo sázecího programu Scribus. Zajímavý je také článek nazvaný Linux pro děti, kde vás autor seznámí s hrami a vzdělávacími programy na Linuxu.

Z odbornějších témat vám květnový LiNUX nabídne článek o konstruktéru událostí, o Frameworku ACE, či Connection poolingu v PHP. Pomocí názorného postupu sestavíte program zobrazující informace o připojených USB zařízeních. Pro fanoušky jazyka Perl je připraven návod pro vytvoření webové aplikace za deset minut s využitím Jifty.

Dvojice přiložených DVD

V časopise se dále dozvíte více informací o kopírování videodisků DVD v Linuxu, textové RPG hře NetHack,používání diskusních skupin, nebo o linuxovém firewallu a tvorbě pravidel pro přístup. Krátký článek přináší přehled pomůcek, které využije webový programátor pracující v Linuxu.

Elive Revolution RL2

Obrázek z přiložené live distribuce Elive Revolution RL2

Trošku delší recenze se věnuje zajímavému správci oken E17. Jde o zajímavou alternativu pro zavedenou dvojku GNOME a KDE. E17 si díky přiložené live distribuci Elive Revolution RL2 můžete ihned vyzkoušet, a to bez instalace do počítače.Jak je příjemným zvykem, LiNUX+ obsahuje dvě DVD. Na tom druhém najdete distribuci Zenwalk 4.4. Ta je založena na Slackwaru a je pro ni typické, že použité programy se navzájem ve svých činnostech nekopírují. Najdete zde tedy jen jeden webový prohlížeč (Firefox), jednoho poštovního klienta, jeden přehrávač hudby atd.

Více informací o časopisu LiNUX+ najdete na jeho webových stránkách.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Domnivam se, ze Linux Express je rozhodne lepsi casopis o Linuxu, nez tento spatne prekladany polsky casopis.

Profile picture for user Jan Polzer

jojo, překlad do češtiny je slabší stránkou LiNUX+. Na druhou stranu se tam už občas objeví i články od českých autorů.

-- Jan Polzer, Maxiorel.cz
software, poradenství, weby

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru