Kouzla a čáry s Google Images

Předpokládám, že vyhledávač Google zná asi většina čtenářů Maxiorla. Všichni asi víte, že tento vyhledávač je schopen nalézt obrázky podle zadaných kritérií. Nedávno jsem na internetu objevil zajímavý trik, díky kterému můžete ze stránky s nalezenými obrázky vykouzlit zajímavý efekt obrázkového hada. Jak se můžete dále v článku přesvědčit, je to velice jednoduché. 

Postup je snadný. Do webového prohlížeče zadejte adresu webového vyhledávače Google, tedy www.google.cz. Po načtení hlavní stránky vyhledávače se v jeho horní části přepněte na odkaz Obrázky. 

Nyní je vyhledávač přepnut do režimu vyhledávání obrázků. Zadejte tedy libovolný výraz, například tulipán a klepněte na tlačítko Hledat obrázky. 

Google Images
 
Vyhledávání obrázků na Google 

Jakmile Google najde obrázky odpovídající vašemu zadání, zobrazí jejich klikací náhledy, které vás mohou nasměrovat na weby, kde se tyto obrázky nacházejí. 

Google Images
 
Nalezené obrázky na Google 

Nyní zkuste do adresního řádku webového prohlížeče zadat následující text a stiskněte klávesu Enter: 

javascript:R= 0; x1=.1; y1=.05; x2=.25; y2=.24; x3=1.6; y3=.24; x4=300; y4=200; x5=300; y5=200; DI= document.images ; DIL=DI.length; function A(){for(i=0; i<DIL; i++){DIS=DI[ i ].style; DIS.position='absolute'; DIS.left=Math. sin(R*x1+ i*x2+x3)* x4+x5; DIS.top=Math. cos(R*y1+ i*y2+y3)* y4+y5}R++ }setInterval('A()',5); void(0)
 

Firefox
 
Část adresního řádku prohlížeče Firefox 

Poté, co skript zadaný do adresního řádku prohlížeče potvrdíte, měli byste na webové stránce vidět obrázkovou show, podobnou té na následujícím obrázku: 

Google Images
 
Obrázková show na Google Images 

Skript se včera objevil na Digital Point fóru, nicméně mám pocit, že jsem jej viděl již před delší dobou. Máte-li někdo odkaz na přímý zdroj, napište jej prosím do komentáře pod článkem.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Profile picture for user Jan Polzer

:-) nenazval bych to sice hacknutím webu vlády a navíc to jde stejným způsobem použít na jakémkoli webu, ale je to zajímavá hračka.

Co se týče skriptu pro Google Images, myslím si, že Prisoner původním autorem nebude.

 

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru