Kouzla a čáry s Google Images

Předpokládám, že vyhledávač Google zná asi většina čtenářů Maxiorla. Všichni asi víte, že tento vyhledávač je schopen nalézt obrázky podle zadaných kritérií. Nedávno jsem na internetu objevil zajímavý trik, díky kterému můžete ze stránky s nalezenými obrázky vykouzlit zajímavý efekt obrázkového hada. Jak se můžete dále v článku přesvědčit, je to velice jednoduché. 

Reklama

Postup je snadný. Do webového prohlížeče zadejte adresu webového vyhledávače Google, tedy www.google.cz. Po načtení hlavní stránky vyhledávače se v jeho horní části přepněte na odkaz Obrázky

Nyní je vyhledávač přepnut do režimu vyhledávání obrázků. Zadejte tedy libovolný výraz, například tulipán a klepněte na tlačítko Hledat obrázky

Google Images
 
Vyhledávání obrázků na Google 

Jakmile Google najde obrázky odpovídající vašemu zadání, zobrazí jejich klikací náhledy, které vás mohou nasměrovat na weby, kde se tyto obrázky nacházejí. 

Google Images
 
Nalezené obrázky na Google 

Nyní zkuste do adresního řádku webového prohlížeče zadat následující text a stiskněte klávesu Enter: 

javascript:R= 0; x1=.1; y1=.05; x2=.25; y2=.24; x3=1.6; y3=.24; x4=300; y4=200; x5=300; y5=200; DI= document.images ; DIL=DI.length; function A(){for(i=0; i<DIL; i++){DIS=DI[ i ].style; DIS.position=’absolute’; DIS.left=Math. sin(R*x1+ i*x2+x3)* x4+x5; DIS.top=Math. cos(R*y1+ i*y2+y3)* y4+y5}R++ }setInterval(‘A()’,5); void(0)
 

Firefox
 
Část adresního řádku prohlížeče Firefox 

Poté, co skript zadaný do adresního řádku prohlížeče potvrdíte, měli byste na webové stránce vidět obrázkovou show, podobnou té na následujícím obrázku: 

Google Images
 
Obrázková show na Google Images 

Skript se včera objevil na Digital Point fóru, nicméně mám pocit, že jsem jej viděl již před delší dobou. Máte-li někdo odkaz na přímý zdroj, napište jej prosím do komentáře pod článkem.

Reklama

Komentáře

Zdravím,

zmíněný kód jsem viděl už loni na podzim na blogu Prisonera

http://www.prisoner.bloguje.cz/614803_item.php

Včera tam autor doplnil návod na "hacknutí" webu vlády. Je to dost dobře vymyšlené a řekl bych, že stojí za podívání.

http://www.prisoner.bloguje.cz

jt

:-) nenazval bych to sice hacknutím webu vlády a navíc to jde stejným způsobem použít na jakémkoli webu, ale je to zajímavá hračka.

Co se týče skriptu pro Google Images, myslím si, že Prisoner původním autorem nebude.

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář