Kontrola odkazů na webu v OS X? Zkuste Integrity

Potřebujete zkontrolovat platnost odkazů na své webové stránce nebo celém webu? Na platformě OS X můžete využít program Integrity, který projde zadanou stránku a zobrazí výsledky v přehledném seznamu.

Pokud máte na nějaké své webové stránce větší počet odkazů a rádi byste zjistili, zda jsou všechny platné a zda jste například v některém z nich neudělali překlep, máte několik možností. Tou asi nejvíce otravnou je všechny odkazy ručně proklikat.

Pohodlnějším řešením je použití nějakého online kontrolního nástroje pro ověřování odkazů. Například konsorcium W3 nabízí svůj W3C Link Checker. V prostředí Windows se stal velmi známým a jedním z nejpoužívanějších programů, pokud vím, Xenu’s Link Sleuth. I přes jeho popularitu jej autor drží jen pro platformu Windows, jinde jej lze spustit jen pomocí různých emulátorů.

Chcete-li desktopovou aplikaci pro kontrolu odkazů, která poběží v OS X, zkuste alternativu ke Xenu s názvem Integrity.

Kontrola odkazů v OS X pomocí Integrity

Práce s programem Integrity nemůže být jednodušší. Do políčka s adresou zadáte URL, kterou chcete zkontrolovat a kliknete na tlačítko Go. Během chvilky se vám zobrazí počet nalezených odkazů a především barevně rozlišený seznam odkazů, které jsou standardní (v pořádku), těch, které vedou na nějakou přesměrovanou URL a případně odkazů, u kterých byla zjištěna nějaká chyba.

Integrity dovede projít nejenom zadanou vstupní stránku, ale pokud vypnete volbu Check this page only, projde opravdu celý web. Bohužel jsem nikde nenašel nastavení, do jaké úrovně má být kontrola prováděna.

V nastavení Integrity máte možnost upravit položky v seznamu a nastavit barevné rozlišení zkontrolovaných odkazů.

Integrity

Integrity je zdarma, instalační soubor DMG si můžete stáhnout z výše uvedených domovských stránek programu.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru