Jdeš na Invex? Tak něco doval.

Začíná další ročník veletrhu Invex oblíbeného zejména mezi mladými lidmi. Informační technologie prostě mladou generaci přitahují a není to jen kvůli doprovodnému programu v podobě různých her a soutěží. Studenti s batůžky absolvují náročný pochod nebo přesun „šalinou“ k výstavišti, kde se po průchodu hlavní branou vydávají na lov. Jejich oběti je možné vidět hned pár metrů u vchodu.

Reklama

Zřejmě v euforii z toho, že nemusí trávit pěkně větrný a deštivý den ve školní lavici, berou, co jim přijde pod ruku. Nabídky jazykových kurzů, miniletáčky s nulovou informační hodnotou, mapu výstaviště a další materiály vzápětí zasazují. Zřejmě jsem důvod jejich počínání konečně pochopil. Přeci se nezatíží hned za branou nepotřebným balastem, který omylem nasbírali. A protože na blízku není příhodné místo, kam by štos papírů odložili, šup s ním na zem. 

Z Invexu je přece nutné dovézt svým méně šťastným spolužákům a sousedům něco zajímavějšího. Takže hurá na nejbližší stánek, kde dávají zadarmo igelitky. Co na tom, že jejich produkty jsou určeny absolutně pro jinou skupinu uživatelů, igelitka poslouží, ať už je na ní logo kohokoliv. Nyní nastává konečně chvíle klidu a lze se věnovat tomu, co je na Invexu nejzajímavější: cédéčka, DVD, propisky, plakáty, kšiltovky, trička a další propagační materiály.

Z některých návštěvníků Invexu mám pocit, že jim ani nejde o to podívat se, co vystavující nabízí. Důležité je něco „dovalit“ domů. Docela mě překvapilo, že tímto způsobem uvažují i někteří dospělí. Uvidíme, zda letošní Invex také bude rájem sběračů. Těm, kteří nedostali od tatínka nebo staršího brášky pracujícího v IT pozvánku na odborné dny, přeji, aby jim jejich šťastnější „kolegové“ všechno nerozebrali. Prosím, chovejte se kulturně, kdo se má hned po několika krocích brodit hromadou rozmoklých letáků.

Reklama

Komentáře

;-)

mno ono je někdy problém, že ti "rozdavači" těch těch letáků, to někdy doslova cpou do ruky.
Ovšem to samozřejmě neospravedlňuje to, že to někteří prostě pohodí na zem.
Já si všechny letáky co dostanu (respektive, spíše co mi vecpou do ruky :D ) vždycky schovávám do batohu/tašky a následně to doma dávám do krabice, kde sbíráme všechen papír, který se pak dává do tříděného odpadu nebo si to vezme bratr na základní školu (já už jsem na střední) kde je každoročně na Den Země pořádán sběr papíru (a samozřejmě třída/žák co nasbírá nejvíce, tak je nějak oceněn).

btw mě osobně tedy narozdíl od některých (v článku zmiňovaných) zajímají především právě ty vystavované produkty a novinky, kvůli těm tam právě jedu. nwm jak někdo může vyhodit peníze jen na to, aby tam sbíral letáky. Já tento rok nejspíše nakonec pojedu, ale bylo velice těžké přemluvit mamku, aby se mnou jela (sám tam jet nemůžu, ani bych netrefil), ale nakonec se to povedlo, protože pokud to bude (hlavně cesta) příliš drahé, tak sám přispěji trochou ze svých úspor a už proto si budu toho výletu vážit více, než ti "sběrači letáků".
Imho pokud chtějí na invex, tak by si to měli zaplatit i sami a hned by si určitě invexu vážili více, nebo by se na něj možná spíše vykašlali...

Mimochodem tento invex vychází na podzimní prázdniny (čtvrtek a pátek), takže tentokrát imho euforie z toho, že nemusí trávit deštivý den, se u některých (naštěstí?) konat nebude :)

Já vím, sběrači nejsou všichni. Mimochodem, hned za bránou je pěkně velká a dobře viditelná černá popelnice :-)

Ale když jsem dneska viděl, jak se starší páni rvali o igelitky a starší "dámy" shrabovaly bonbóny z misek a ve velkém braly krabičky od sirek, tak jsem žasnul. Nevypadali, že by měli s IT cokoli společného, takže mi vrtá hlavou, jak se tam vůbec dostali.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Sběrači,jak autor vtipně pojmenoval některé návštěvníky veletrhů v jeho článku hlavně Invexu,jsou skupinou lidí,která na veletrh spíše než pátrat po zajímavých informací přijela jen proto aby si udělala volný den nebo přivezla něco domů.
Jsem typický sběrač i když na Invexu je výjmka,že spíše koukám a až pak občas něco seberu,ale s naší školou navštěvujeme i jiné velethy,které pro mě nejsou tak zajímavé a tam se teprve projevuje můj sběračský pud. Za všechno vám ukážu svůj úlovek na strojírenském veletrhu. Ano občas jsou tam velice zajímavé věci,ale bohužel jen projít všechny stánky zabere v podstatě celou dobu,která je pro návštěvu veletrhu vyhrazena,proto se místo obhlížení vydávám na sběr v případě strojírenského veletrhu jen velice užitečných věcí.

http://img517.imageshack.us/img517/9485/dsc02787lo2.jpg

Igelitky,letáky a různé papíry o firmách pěkně nechávám jejich majtelům,tím se tedy eliminuje vytváření bordelu po areálu výstaviště,bombóny a jídlo přijímám jen pokud je nabízeno a zbytečně nevybírám všechno co kde najdu vždy jen od každého stánku jeden kousek...

Letos tam nebude tolik studentů návštěvníků, protože má většina prázdniny, takže se ze školy "neulejou". Dneska jsem se ptal, kdo jede a bylo mi řečeno "Dyk jsou prázdniny ne?"

Po pravdě řečeno, nemyslím si, že přijdou o něco zásadního. Celý letošní Invex je takový smutný, prázdný... Nejsou otevřeny tradiční pavilony, celé je to nějaké poloprázdné, počasí stojí za houby...

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář