Jak zahnat nudu aneb hrajeme si s Yetisports

Myslím, že každého z nás občas postihne pocit vyhoření, nuda, nechuť k práci, záchvat lenosti – jakkoli už to nazýváme. Pokud se chcete při práci na počítači na chvíli odreagovat, pak vám doporučuji vyzkoušet nějaké jednoduché online hry. Nemusíte nic instalovat, stačí vám jen webový prohlížeč s podporou Flashe, což drtivá většina počítačů splňuje. Mezi ty lepší a přitom dostatečně jednoduché online hry patří série Yetisports. 

Jestliže přemýšlíte, jak zahnat nudu a přitom dopředu víte, že nemáte čas ani chuť trávit u her na počítači dlouhé hodiny nebo zimní večery, pak jsou Yetisports ideálním kandidátem. Jsou dostatečně chytlavé na to, aby vás zaujaly, dostatečně jednoduché, abyste je zvládli a dostatečně hloupoučké, abyste se od nich dokázali v pravý čas odtrhnout. Nicméně nezaručuji vám, že kouzlu zimních radovánek s Yetim při zahánění nudy nepropadnete na několik hodin v kuse. 

Online hry Yetisports jsou v angličtině, nicméně určitě je zvládnete i bez větších znalostí tohoto jazyka. Pro každou z her jsem pro vás připravil jednoduchý návod. Můžete sem odkázat i své známé, neboť jak jsem zjistil, zdaleka ne každý hry Yetisports zná a ne každý si je dovede spustit. Přestaňte tedy přemýšlet jak zahnat nudu a do webového prohlížeče zadejte adresu www.yetisports.org

Začínáme s Yetisports 

Na úvodní stránce série her Yetisports si vyberte jazyk, ve kterém budete chtít komunikovat. Kromě již zmíněné angličtiny je k dispozici němčina a francouzština. Vybraný jazyk zvolíte klepnutím.

Yetisports
 
Výběr jazyka pro hraní Yetisports 

Nyní byste se měli ocitnout již na kompletní webové stránce Yetisports. V navigačním panelu na levé straně hlavičky webu opět vidíte několik odkazů. Ke hrám se dostanete po klepnutí na položku Play Online.

Yetisports
 
Hry můžete hrát online v prohlížeči a bez instalace 

Než vás stránka Yetisports ke hrám pustí, musíte se nejprve zaregistrovat, případně přihlásit, pokud jste registraci už provedli dříve. Přihlášení spočívá ve vyplnění políček User a Pass se jménem a heslem. Pokud jste zde poprvé, klepněte na odkaz Quick registration a vyplňte registrační formulář. Ten po vás bude chtít přihlašovací jméno (přezdívku), heslo, potvrzení hesla, e-mailovou adresu, stát, rok narození a pohlaví. Registraci dokončete klepnutím na tlačítko Send, které najdete pod formulářem.

Pokud jste zvolili přezdívku, která ještě není obsazena, stránka vám sdělí, že byl účet vytvořen a nabídne vám přechod ke hrám ve formě odkazu To the games. Klepněte na něj, vyplňte přihlašovací údaje a pokračujte klepnutím na tlačítko se šipkou. 

Zaháníme nudu s Yetisports 

Nyní byste již měli mít zobrazenu stránku se seznamem všech her, které vám Yetisports nabízí. Jednotlivé hry si spustíte klepnutím na jejich obrázek nebo klepnutím na odkaz Play, který se nachází na konci každého odstavce s popisem hry. Momentálně je k dispozici celkem čtrnáct her, z nichž některé jsou variantou jiné hry, pouze pro více hráčů.

Yetisports
Začátek seznamu her Yetisports

Yetisports Part1 DC – čtěte všichni

Protože většina her má podobný začátek i konec, budu se těmto částem podrobněji věnovat pouze u popisu první hry. Po klepnutí na obrázek nebo odkaz Play se v novém okně prohlížeče otevře úvodní obrazovka hry. Zde se zpravidla nachází opět tlačítko Play; po jeho stisknutí se vám ukáže obrazovka se stručnými instrukcemi k ovládání hry. 

V první hře ze série Yetisports ovládáte Yetiho, který pomocí baseballové pálky odpaluje tučňáka, který skáče ze skály. Vaším úkolem je provést odpal tak, aby tučňák doletěl co nejdále. Klepnutím levým tlačítkem myši dáte tučňákovi povel ke skoku, dalším klepnutím pak provedete s Yetim máchnutí pálkou. Samozřejmě musíte počkat tak, abyste se trefili do padajícího tučňáka. 

Jakmile se vám odpal povede a tučňák poletí vzduchem, můžete jej částečně ovládat pomocí kláves A a S, resp. pomocí pravé a levé kurzorové šipky. Všimněte si, že tučňákovi se pod bříškem objevuje modrý proužek. Ten symbolizuje jakýsi vzduchový polštář, který umožňuje, aby tučňák ve vzduchu urazil větší vzdálenost. A pomocí ovládacích kláves můžete tučňáka naklonit tak, aby se vzduchový polštář vytvořil. 

Yetisports

Jakmile tučňák dopadne na zem, několikrát se ještě odrazí, než svůj let dokončí. Poté je vám zobrazena vzdálenost, kterou urazil. Jestliže jste překonali svůj dosavadní rekord, hra vám nabídne uložení záznamu do tabulky, což potvrďte souhlasným tlačítkem. Poté se vám zobrazí tabulka se seznamem nejlepších hráčů. Zavřít ji můžete tlačítkem s křížkem. Pokud jste svůj rekord zrovna nepřekonali, můžete hrát znovu stiskem tlačítka OK na zobrazené cedulce. K dispozici máte také tlačítka pro přehrání svého výkonu (Replay) a zobrazení nejlepších hráčů (Highscore). Podobnou nabídku dostanete na konci i u následujících her ze série Yetisports. 

Yetisports Part1 Contra Multiuser

Tato hra je stejná, jako předchozí, tedy opět se setkáváte s Yetim a jeho baseballovou pálkou. Rozdíl je nicméně v tom, že hry se může zúčastnit více hráčů. Podmínkou je přihlášení se po spuštění hry. Pokud používáte firewall, ověřte si, že neblokuje komunikační port hry.

Yetisports

Yetisports Part2 Orca Slap 

Baseballovou pálku zde Yeti vyměnil za sněhovou kouli. Na protější ledové kře skáčou tučňáci do vody, a to jen proto, aby se před vámi vynořili díky velrybě, která je z vody vymrští. Ukazatelem myši určíte směr rány, stiskem levého tlačítka kouli hodíte. Úkolem hry je zasáhnout tučňáka, který se následně zapíchne do terče. Čím blíže středu terče tučňáky dostanete, tím větší budete mít bodový zisk. Po vystřídání všech tučňáků vám bude bodové hodnocení zobrazeno.

Yetisports

Yetisports Part3 Seal Bounce 

Zde se Yeti postavil na kus ledu a z vody postupně vyloví pět tučňáků. Stiskem levého tlačítka myši tučňáka roztočíte, v momentě, kdy tlačítko pustíte, pustí i Yeti roztočeného tučňáka. Úkolem hry je vymrštit tučňáka co nejvýše. Pomohou vám k tomu mroži číhající ve výklencích v ledové stěně. Pokud se k nim tučňák přiblíží, vymrští jej ještě více nahoru a dodají mu energii v letu. Záleží samozřejmě na úhlu, pod kterým tučňák na mrože spadne.

Yetisports

Abyste dosáhli co nejlepšího výsledku, snažte se tučňáka odpálit tak, aby letěl co nejvýše mírně ke stěně a na vrcholu svého letu se dotkl mrože, který jej vymrští výše, a to nejlépe k protější stěně a dalšímu, výše umístěnému mroži. 

Yetisports Part4 Albatros Overload 

Yeti i jeho tučňáčí kamarád tentokrát zavítali do teplejších krajů. Společně s Albatrosem, klokany a dalšími zvířaty si budou hrát v teplé Austrálii. Prvním klepnutím myši odpálíte tučňáka z houpačky do spárů letícího Albatrosa. Úkolem je doletět co nejdále. Každým dalším klepnutím levým tlačítkem myši mávnete křídly Albatrosa.

Yetisports

Pozor, energie Albatrosa není nevyčerpatelná. V této a následujících hrách si mimochodem můžete všimnout, jak tučňák postupně putuje z Antarktidy na sever. 

Yetisports Part5 Flamingo Drive 

V pátém pokračování se Yeti a tučňák ocitají v Africe. Na začátku Yeti na místo pálky uchopí plameňáka, kterým bude tučňáka odpalovat. Prvním klepnutím nastavíte úhel odpalu, druhým a třetím klepnutím tlačítka myši určujete sílu odpalu. Yeti pak tučňáka odpálí a celkem pětkrát za ním přiběhne. Vaším úkolem je dostat se takto co nejdále, přičemž vám budou nápomocny hadi, kteří tučňákovi v jeho letu vzduchem pomohou. Dejte pozor na překážky v podobě stromů, žiraf nebo slonů. Ve spodní části okna se hrou můžete sledovat, co následuje na trati dále.

Yetisports

Yetisports Part6 Big Wave 

Vydejte se s Yetim na oceán. Tentokrát si na pomoc bere surfovací prkno a zkouší své štěstí na vlnách. Pomocí klávesnice a šipek vpravo a vlevo řídíte směr jízdy Yetiho. Snažte se vydržet co nejdéle a na prkně zachytit co nejvíce padajících tučňáků.

Yetisports

Yetisports Part7 Snowboad Free Ride 

Yeti se vydal do rakouských Alp. Návod k ovládání asi nemá smysl příliš popisovat, protože na úvodní obrazovce uvidíte názorný obrázek s tím, jak stisk jednotlivých kurzorových kláves ovlivní pohyb Yetiho na sjezdovce. Cílem hry je dojet do cíle jako první a nenechat se předběhnout tučňáky, kteří se po svahu kloužou po bříšku. Skokánky ve svahu vám umožní dostat se do vzduchu a provádět tam všelijaké akrobatické kousky.

Yetisports

Yetisports Part8 Jungle Swing 

V jihoamerické džungli se s Yetim snažíte vyšplhat na strom. Na jednotlivých větvích provádíte výkruty. Stiskem tlačítka myši Yetimu sdělíte, aby se pustil a setrvačností odletěl pokud možno k větvi o patro výše. Dobře si tedy stisknutí tlačítka načasujte. Pozor, větve nejsou nezničitelné, po několika výkrutech se s vámi mohou utrhnout.

Yetisports

Yetisports Part9 Final Spit 

Ve hře Final Spit se dostanete do stepí střední Asie. Za krk chytnete tamější lamu a pomocí jejich plivanců (odpalujete stiskem tlačítka myši) sestřelujete tučňáky přebíhající a přelétající přes cestu. Pozor na ostatní zvířata. Jak se na začátku hry dozvíte, nemají takový smysl pro humor jako tučňák a za jejich zásah riskujete ztrátu bodů.

Yetisports

Yetisports Part10 Icicle Climb 

I tato hra je zajímavá. Yeti skáče na trampolíně nad propastí a do ledové stěny hází ostré rampouchy. Tučňák se pak po nich pokouší vyskákat co nejvíce nahoru. Rampouchy házejte tak, aby na ně tučňák mohl vyskočit – tedy ne příliš vysoko od něj. A nebojte se, tak jak bude tučňák vystupovat, bude i Yeti skákat do větších výšek. Abych nezapomněl, rampouchy hodíte stisknutím levého tlačítka myši. Celkem jich máte k dispozici dvanáct.

Yetisports

Yetisports Tournament 

Tato hra je jakýmsi souhrnem prvních pěti her. Na začátku si vyberete jazyk (anglicky nebo německy) a poté budete dále pokračovat klepnutím na tlačítko s obrázkem šipky. Jednotlivé hry (odpalování tučňáka, házení do terče a další) jsou mírně předělány, po jejich dokončení se vám skóre zapíše do boční dílčí tabulky a budete pokračovat v dalším kole turnaje – tedy v další hře v řadě. Výsledné hodnocení závisí na dílčích výsledcích.

Yetisports

Yetisports Special Stagedive 

Tato hra mě pobavila asi nejvíce. Yeti se v ní vrhá z pódia do davu skandujících tučňáčích fanoušků. Jeho skok realizujete stiskem levého tlačítka myši. Poté máte k dispozici dalších deset kliknutí k tomu, abyste se po tučnácích dostali co nejdále.

Yetisports

Special Yeti Puzzlekick 

V zatím poslední hře by se měl Yeti stát profesionálním hráčem kopané. Nebudou chybět ani jeho kamarádi, které znáte z ostatních her. Musím nicméně přiznat, že tato hra mi spustit nešla, ale doufám, že poslední návod oželíte.

Zahnali jste nudu? 

Jsem přesvědčen o tom, že herní série Yetisports vás zaujme a alespoň jednu z her si oblíbíte. Pro zkušené hráče mám jednu prosbu či dotaz. Prozradíte své fígle, jak dosáhnout co nejlepších výsledků?

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Profile picture for user Jan Polzer

Fajn. Pokud sem budete dávat další odkazy, nedávejte si do podpisu YouTube, když odkazujete na ClixTV. Nemám nic proti tomu, když si takto uděláte "reklamu" tím, že vložíte odkaz na něco, co se článkem souvisí. Nicméně pěstovat si tu zdarma odkazy na klíčové slovo YouTube nebudete ;-)

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Archiv Screenshotů

 

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru