Jak vytvořit vlastní Google Search Story

Řadě z vás možná Google Search Story nic neříká, ovšem ve skutečnosti většina z nás ví, o čem je řeč. Viděli jste v televizi reklamu na vyhledávač Google? S Google Search Stories Video Creatorem si můžete podobné video vytvořit i sami.

Google Search Stories je označení pro videa ukazující vyhledávání na Google v akci. Několikrát se zde objeví zadávání nějakých výrazů do Google, následuje zobrazení výsledků a to všechno podpořené nějakým hudebním podkresem. Pokud byste si podobné video chtěli vytvořit sami, využijte k tomu nástroj Google Search Stories Video Creator, který najdete na serveru YouTube.

S pomocí Google Search Stories Video Creatoru můžete ve výsledném videu zobrazit vyhledávání několika výrazů. Nejste přitom omezeni jen na fulltextový vyhledávač, ve videu je možné ukázat také hledání na mapách, v obrázcích, aktualitách, v příspěvcích na blogu, v nabídce produktů a v knihách.

Průvodce Google Search Stories Video Creatorem

Přejděte na adresu www.youtube.com/searchstories, kde do nabídnutých políček zadejte hledané výrazy, které se mají zobrazit ve videu. Následně z jednotlivých rozbalovacích nabídek vyberte, kde tento výraz chcete hledat. Výsledek pro aktuální políčko si můžete ihned prohlédnout v náhledovém přehrávači.

Google Search Stories Video Creator

Google Search Stories Video Creator

Jedna poznámka k výběru hledaných výrazů. Jelikož nabízený zvukový doprovod pozvolna graduje, upravte podle toho pořadí hledaných výrazů, které chcete ve videu ukázat. Pokračujte tlačítkem Next do druhé části průvodce Google Search Stories Video Creator.

Zde vybíráte hudbu, která bude ve videu hrát na pozadí. Nabízené zvukové kulisy jsou rozděleny do několika skupin podle žánru. Klepnutím na tlačítko s písmenkem v dané skupině si vyberete jednu z nabízených skladeb. Hned si ji můžete přehrát a poslechnout.

Google Search Stories Video Creator

Google Search Stories Video Creator

Opět pokračujte tlačítkem Next, kterým se dostanete do závěrečné části Google Search Stories Video Creatoru. Zde si prohlédněte výsledek, zadejte název vytvořeného videa, vyberte žánr, vložte popisek a klepnutím na tlačítko Upload to YouTube toto video zpřístupněte ostatním.

Google Search Stories Video Creator

Google Search Stories Video Creator

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru