Jak vytvořit přání na Valentýna pomocí Adobe Photoshop Elements 6

Patříte k těm, kteří zastávají názor, že nejlepší dárek je ten, který sami vyrobí? Doba počítačů přinesla tuto možnost i těm, kdo jsou méně zruční. Takže jestliže se chystáte vytvořit valentýnské přáníčko, pak vám možná přijde vhod následující jednoduchý návod, jak toho docílit v programu Adobe Photoshop Elements 6. Text je psán pro začátečníky a méně zkušené uživatele, profíky, kteří by se chtěli ušklíbat, dopředu varuji.

Krok 1 - výběr fotografií

Spusťte si Adobe Photoshop Elements se správcem fotografií a vyhledejte nějaké snímky, které byste chtěli na valentýnské přáníčko vložit. Můžete na nich být vy, objekt vašeho zájmu, fotografii můžete vybrat jednu, i více, záleží na tom, jakou představu o valentýnském přáníčku máte.

Adobe Photoshop Elements 6

Správa fotografií v Adobe Photoshop Elements 6

Fotografie označte, v pravém panelu se přepněte na záložku Vytvořit a z nabídky Více voleb si vyberte položku Přání.

Krok 2 - výběr vzhledu přání

Počkejte, až se spustí editor, který je součástí Adobe Photoshop Elements a z nabídky si vyberte rozvržení. Šedé obrazce symbolizují umístění fotografií. Pokud tedy pracujete s jedním snímkem, vyberte si takové rozvržení, které využívá jen jednu fotografii. Téma přání ponechejte na první prázdné volbě - Adobe Photoshop Elements připravený motiv pro Valentýna nenabízí. Poté, co si vyberete rozvržení, klepněte na tlačítko Hotovo.

Adobe Photoshop Elements 6

Výběr rozvržení přání v Adobe Photoshop Elements 6

Poté, co rozvržení tlačítkem Hotovo potvrdíte, vygeneruje se přání s vloženým obrázkem. Pomocí myši jej můžete přesunout do jiné části celého obrazu.

Krok 3 - srdíčka, barvičky a pozadí

V pravém panelu se přepněte na záložku Upravit. V seznamu vrstev označte Pozadí a v panelu nástrojů si vyberte v seznamu tvarů srdíčka. Tlačítko se seznamem obsahuje více tvarů ukrytých v nabídce. Zobrazíte si ji delším stisknutím tohoto tlačítka.

Adobe Photoshop Elements 6

Výběr tvaru srdíčka v Adobe Photoshop Elements 6

Nyní si klepnutím do barev zvolte červenou, růžovou či jinou barvu, kterou považujete za přiměřenou vzhledem k použité fotce a tomu, že vyrábíte valentýnské přání. Nakreslete sadu srdíček. Pokud jste nezapomněli označit vrstvu nazvanou Pozadí, měly by všechny srdíčka být automaticky nakresleny jako by za fotografií.

Poté, co srdíčka dokreslíte, použijte nástroj Výběr (úplně první v řadě) a zkuste některé srdíčko označit. Nyní můžete měnit jeho velikost a otáčet jej. Velikost upravíte jednoduše tažením za jeho okraj, otočení dosáhnete tak, že umístíte kurzor myši k některému z rohů a počkáte, až se symbol kurzoru změní na otáčecí šipky. Poté za současného stisku levého tlačítka myši srdíčko otočíte.

Aby přáníčko trochu lépe vypadalo, zkuste některá srdíčka nechat pod fotografií a jiná zase přesuňte nahoru. Uděláte to tak, že na srdíčko klepněte pravým tlačítkem a vyberete přesun Zcela dopředu.

Adobe Photoshop Elements 6

Téměř finální přání v Adobe Photoshop Elements 6

Krok 4 - doplňte text a jste hotovi

Nyní zbývá poslední část práce na valentýnském přání. Opět si změňte barvu, měla by být v kontrastu s barvou srdíček, aby text nesplýval. Vyberte si nástroj Text (tlačítko se symbolem T), v liště pod programovou nabídkou si vyberte typ písma, klepněte někam do snímku a napište své vyznání.

Adobe Photoshop Elements 6

Přání je hotovo

Co s Valentýnským přáním dále? Můžete jej vytisknout (nabídka Soubor | Tisk), uložit a poslat e-mailem, cokoli dalšího vás napadne.

Adobe Photoshop Elements 6

Tisk valentýnského přání v Adobe Photoshop Elements

Pokud se vám tento návod líbil, můžete se podívat na web Photo HowTo, kde najdete spoustu dalších podobných tipů a recenze freewarových i placených programů pro správu a úpravy fotografií. Jen podotýkám, že tento web je anglicky.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru