Jak vylepšit RSS čtečku Google Reader?

Zatímco jedna skupina uživatelů nedá dopustit na RSS čtečky v podobě klasických aplikací, druhá by si svůj internetový život nedovedla představit bez online RSS čteček. Obě skupiny aplikací mají přitom své výhody – do počítače si můžete zprávy stáhnout a prohlížet i bez připojeného internetu, díky online aplikacím zase nemusíte do počítače cokoli instalovat – stačí vám webový prohlížeč. Jednou z nejpoužívanějších online RSS čteček je Google Reader. Protože jeho uživatelské rozhraní není nejpřívětivější, poradím vám, jak si jej upravit a vylepšit. 

Tento článek je podobně jako včerejší rada pro vylepšení YouTube určen uživatelům internetového prohlížeče Firefox. Opět budete instalovat jednoduché rozšíření, tentokrát nazvané Better GReader. V porovnání s praktickým využitím včera popisovaného Better YouTube, je na tom tento doplněk lépe; samozřejmě záleží na tom, jestli Google Reader používáte. 

Instalace je klasická. Na webové stránce rozšíření Better GReader klikněte na odkaz pro stažení a doplněk si nainstalujte. Potvrďte restart webového prohlížeče a poté přejděte do nabídky Nástroje | Správce doplňků. Vyhledejte položku Better GReader, označte ji a klepněte na tlačítko Možnosti. 

Úpravy funkcí Google Readeru 

Rozšíření Better GReader obsahuje několik voleb rozdělených do dvou záložek (tou třetí je nápověda). Na záložce General najdete obecné nastavení funkcionality Google Readeru, na záložce Skins si pak můžete vybrat jiný vzhled této online RSS čtečky. 

Better GReader
Nastavení doplňku Better GReader

Volba Auto Add to Reader umožňuje automatické přidání RSS zdroje, jinými slovy odstraňuje dotaz týkající se toho, zda chcete zdroj přidat do Readeru nebo čtečky iGoogle. Další volbou můžete zapnout/vypnout automatické zobrazení náhledu, resp. můžete si pomocí třetí volby nechat náhledy na zprávy zobrazovat až po stisku tlačítka.

Velmi užitečnou funkcí je Smart Subscribe. Do pravého horního rohu jakékoli webové stránky totiž přidává ikonku se symbolem RSS a s její pomocí vám umožní rychlé přidání RSS zdroje z aktuální stránky do Google Readeru. Odpadá tedy nutnost kopírovat si adresu zdroje, pak jít do čtečky a teprve tam adresu přidávat. Navíc u stránek, ze kterých RSS zdroj již odebíráte, se tento zobrazí s fajfkou symbolizující odběr.

Better GReader
 
Smart Subscribe v akci

Skiny pro Google Reader

Popsané volby se týkaly čistě funkcionality Google Readeru. Pomocí skinů si však jeho ovládání můžete ještě více zpříjemnit. Better GReader vám dává na výběr čtyři doplňkové motivy vzhledu pro Google Reader. Některé mění pouze písmo tak, aby se na obrazovku vešlo více informací, jiné minimalizují počet ovládacích prvků. Já jsem si oblíbil OS X: Mac skin, který Google Reader promění „téměř“ k nepoznání. Posuďte sami:

Google Reader
 
Google Reader v původní podobě
 
Google Reader
 
Google Reader se skinem OS X: Mac skin 

Rozšíření Better GReader, jehož autorem je Gina Trapani, využívá sadu skriptů GreaseMonkey a je založen na stejném základu jako včera zmiňovaný Better YouTube. Líbí se vám?

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Google Reader používám hlavně kvůli jeho mobilnímu rozhraní, v Opeře Mini 4 překoná integrovanou čtečku. Jen přidávání zdrojů musím přes počítač, tohle by chtělo vylepšit.

návštěvník

Náhledy ani skiny bohužel nefungují.

návštěvník

Na jaké konfiguraci?

návštěvník

Ve Firefoxu 2.0.0.12

Profile picture for user Jan Polzer

Já mám to stejné a funguje mi to. Operační systém Windows Vista. Jen připomínám, že po přepnutí skinu je potřeba stránku znovu načíst.

návštěvník

Já mám Win XP a s nimi je to nefunkční.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru