Jak připravit své weby pro připínání ve Windows 8.1

Nových Windows 8.1 je plný web. Na Maxiorlovi se na ně podíváme z pohledu propojení webů a dlaždic v novém uživatelském rozhraní. S malou úpravou totiž můžete na dlaždici připnutého webu posílat zprávy z RSS výstupu svých stránek.

Ve Windows 8 a tím spíše ve Windows 8.1 vám Internet Explorer umožňuje připnout web do moderního uživatelského rozhraní (neboli do toho, čemu stejně všichni říkáme Metro). Pro web tak vznikne nová dlaždice a čtenář si jej bude moci jedním klepnutím na tuto dlaždici otevřít v prohlížeči.

Z pohledu tvůrce webu máte díky novinkám ve Windows 8.1 a Internet Exploreru 11 možnost ovlivnit, jak tato dlaždice bude vypadat a co se na ní zobrazí. Nemusíte přitom být vůbec zdatní programátoři, podporu pro dlaždice ve Windows lze totiž naklikat. Jediné, co potřebujete, je schopnost vložit vygenerovaný kód na příslušné místo svého webu, případně nahrát vygenerovaný balíček.

Build My Pinned Site

Pro vytvoření živé dlaždice vašeho webu ve Windows 8.1 přejděte na stránku Build My Pinned Site. Najdete zde tři kroky, které je třeba udělat. Nejprve klikněte na Build your own site tile, tedy na vytvoření vlastní dlaždice. Zadejte název svého webu, barvu pozadí a nahrajte obrázek pro dlaždici. V něm pak můžete nastavit výřezy, které se použijí pro různé velikosti dlaždic.

V druhém kroku zadejte adresu RSS výstupu svého webu. A konečně ve třetí části si rozklikněte vygenerovaný kód. Všimněte si, že se skládá z několika značek META, které je potřeba vložit do hlavičky webu. Nezapomeňte v nich upravit cesty k obrázkům.

Průvodce Build My Pinned Site vám zároveň nabízí stažení balíčku, kde jsou již předgenerované malé obrázky pro různé dlaždice a vykopírovaný potřebný kód ve formě souboru XML. Pokud se totiž nechcete zaobírat úpravou kódu a šablon vašeho webu, pak vám stačí jen nahrát přes FTP obsah tohoto balíčku do kořenové složky webu a vše by mělo začít fungovat automaticky.

Build My Pinned Site

Kromě vložení nezbytných informací pro živou dlaždici webu ve Windows 8.1 pomocí úpravy hlavičky a metatagů, případně pomocí souboru browserconfig.xml, je tu ještě možnost použít JavaScript pověšený na událost mssitepinned. Podrobnosti najdete v dokumentaci programátora k Internet Exploreru 11, konkrétně v sekci Pinned site enhancements.

Je vám to povědomé?

Pokud je vám generátor kódu pro připínání webů nějak povědomý, pak vězte, že něco podobného fungovalo i ve Windows 7, kde jste si ikonku webu připnuli na lištu a mohli ovlivnit, co se zobrazí po stisku pravého tlačítka myši. Odkaz na starší generátor na webu Build My Pinned Site stále najdete. Psal jsem o něm i v článku Naklikejte si kód pro připnutí webů ve Windows 7 před dvěma a půl lety.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

...cokoliv připravovat na systém, který se sám pohřbí dříve, než začne žít...

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru