Jak přeskládat programy na liště úloh ve Windows

Také jste se už někdy zamýšleli nad tím, jak by bylo skvělé, kdyby názvy spuštěných programů umístěných jako tlačítka v liště úloh ve Window šly jednoduše přetahovat. Změna pořadí programů na liště úloh je něco, co Microsoft ve Windows stále ignoruje, přitom nejde o nic složitého. Stačí doinstalovat jednoduchý freewarový prográmek, který vám ihned umožní uspořádat si seznam spuštěných programů, jak potřebujete. 

Reklama

Když jsem včera četl článek Radka Hulána Switcher pro Windows Vista - výrazně lepší než Exposé, připomnělo mi to, že bych se měl poohlédnout po prográmku, který přesouvání programů na liště umožňuje. Díky jednomu ze čtenářů zmíněného článku, jehož jméno bohužel neznám, jsem s hledáním skončil.

Existuje několik freewarových řešení pro pospaný problém. Já jsem se rozhodl využít freewarová program Taskbar Shuffle, který umožňuje přesouvání programů nejenom na liště úloh, ale i v prostředí systémové lišty vedle hodin. 

Taskbar Shuffle v akci

Program Taskbar Shuffle nainstalujete během pár okamžiků, poté jej stačí spustit a jste připraveni k jeho používání, jak vás bude informovat prostřednictvím oznamovací bubliny. Jednoduše chytněte některé tlačítko spuštěného programu a přesuňte je na jiné místo. Viz následující ukázka:

Stáhněte si Flash Player k prohlížení tohoto videa.

 

Podobným způsobem můžete přetahovat také ikonky v systémové liště. Zde však musíte ke stisknutému tlačítku myši přidat klávesu Ctrl.

Nastavení Taskbar Shuffle 

Tento program nepotřebuje žádné složité nastavení. Když však kliknete pravým tlačítkem myši na jeho ikonku v systémové liště, můžete si zobrazit dialog, kde zapnete automatické spouštění programu po startu Windows. Také zde zjistíte, že pomocí prostředního tlačítka myši lze rozdělovat skupinu podobných oken skrytých pod jedno tlačítko. Tuto funkci jen musíte dodatečně zapnout. 

Taskbar Shuffle
Nastavení programu Taskbar Shuffle

Taskbar Shuffle můžete v případě potřeby jednoduše deaktivovat a později znovu zapnout – stačí použít kontextovou nabídku u jeho ikonky v systémové liště. Taskbar Shuffle v operační paměti zabírá necelé dva megabajty – což dnes opravdu není mnoho. Po pár hodinách testování jej mohu vřele doporučit.

Reklama

Komentáře

Já používám prográmek Taskix, který je podobný, možná pouze ještě jednodušší a datově nenáročnější. Každopádně je težko pochopitelné, že taková jednoduchá a bezpochyby užitečná fce není standartem Windows.

Nefunguje na Vista x64 (dle dokumentace, neinstaloval jsem), škoda, občas by se přeskládání programů na taskbaru hodilo :-(

Ano, na Vista x64 to opravdu nejede. Dokumentace nelhala ;-) Bez problémů se nainstaluje i spustím nicméně během přetahování vznikne u kurzoru obrázek s aktuálním stavem taskbaru a celé se to rozbije. Naštěstí stačí program zase vypnout, takže to nemá žádné fatální následky pro systém.

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Zajímavé, tahle nemožnost přesouvat tyto objekty mě kolikrát až přihání k šílenství :) Ale mam pořád XP :) takže smůla :)

Zajímavé, tahle nemožnost přesouvat tyto objekty mě kolikrát až přihání k šílenství :) Ale mam pořád XP :) takže smůla :)

Proč smůla? ;-) Program by měl fungovat na Windows XP/Vista/2000/NT/95/98.

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Omlouvám se za ten bombing tady - nějak mi to ve škodovce blbne :)

Bohužel stránky nelze načíst, ale hledaljsem alternetivu a našel. Pro win7 perfekně funguje (zatím) 7+ Taskaba Tweaker. Má io českou lokalizaci.

Přidat komentář