Jak odinstalovat Internet Explorer 9 z Windows 7

Nejnovější verze webového prohlížeče od Microsoftu je ještě  v betaverzi a možná jste dospěli k závěru, že zatím zůstanete u stabilní osmičky. Zde je krátký návod, jak Internet Explorer 9 odinstalovat ze systému Windows 7.

Internet Explorer 9 je i v betaverzi povedený prohlížeč, který ukazuje zajímavé možnosti toho, kam by se mohla ubírat tvorba webů v propojení s desktopem. Betaverze IE9 je stabilní, do určitých problémů se s ní však můžete dočkat u některých webů, které vyžadují poslední stabilní verzi. Typicky u internetového bankovnictví.

U některých webových stránek také můžete zaznamenat problémy s vykreslováním písma, respektive jiný způsob vykreslování, než byl doposud k vidění. Předtím, než IE9 odinstalujete, doporučuji ještě prostudovat jeho novinky, které najdete popsány v článku Internet Explorer 9 a novinky pro vývojáře webů.

Pokud jste se po vyzkoušení Internet Exploreru 9 rozhodli k jeho odinstalaci, zde je návod.

Z nabídky Start si otevřete Ovládací panely a rozklepněte si ovládací panel Programy a funkce:

Ovládací panely ve Windows 7

Ovládací panely ve Windows 7

V okně Programy a funkce se přepněte na položku Zobrazit nainstalované aktualizace. V seznamu aktualizací vyhledejte položku Windows Internet Explorer 9, klepněte na ni pravým tlačítkem myši a vyberte funkci Odinstalovat. Totéž udělejte s případným lokalizačním balíčkem pro Internet Explorer 9.

Odinstalace Internet Exploreru 9

Odinstalace Internet Exploreru 9

Tím by se měl váš operační systém vrátit k předchozí verzi Internet Exploreru. V případě Windows 7 to tedy znamená návrat zpět k Internet Exploreru 8.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

trosku zbytocny clanok nie? odinstalovat programy vieme uz od windows 95 ;) tento web mi pride zamerany pre odbornejsiu verejnost.

Profile picture for user Jan Polzer

Pár dotazů jsem na toto téma měl, takže proč to nenapsat. Navíc je to v sekci Návody, kde jsou věci pro méně zkušené. Číst nemusíte, když podle nadpisu víte, že toto zvládnete ;)

návštěvník

Mě to také pomohlo dík.

návštěvník

No já celkem s počítačema dost dělám, ale podle mne se zrovna standardně tento program neodinstalovává, jelikož jej nenajdete v Programech... Je velmi užitečná informace, že se to dělá přes aktualizace, takže článek je určitě dobrý...

návštěvník

Já jsem návod ocenil, mám Win7 krátce a práce s odinstalováním programů je přecijen odlišná od WinXP. Za zbytečný návod rozhodně nepovažuji ;-)

návštěvník

Velmi překvapivý postup....

návštěvník

Zdravim, delal jsem dle navodu, ale vyskakuje mi hlaska:
Doslo k chybe. Nektere aktualizace nebyly uspesne odinstalovany.
Co ted s tim ?

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru