Jak na WordPress a odkazy z menu v novém okně

WordPress sice sám o sobě umožňuje poměrně detailní nastavení toho, jak se vygenerují odkazy v jeho menu, nicméně ve výchozím stavu je většina voleb ukryta. Co dělat, když chcete například otevírat některý z odkazů v menu do nového okna?
reklama

Nedávno jsem řešil požadavek, aby se na jednom webu postaveném na WordPressu otevíraly některé položky v navigačním menu do nového okna, respektive do nové záložky webového prohlížeče.

Potřebná změna je přitom nastavitelná z editace odkazu položky menu rovnou v administraci WordPressu. Musí se jen aktivovat. A tak mě napadlo, že možná ne každý uživatel/majitel web s WordPressem tuší, kde potřebné nastavení aktivovat a zviditelnit.

Více vlastností v editaci odkazu v menu WordPressu

Jak editovat menu ve WordPressu, to asi ví každý. Půjdete do sekce Vzhled > Menu, rozklepnete si položku a můžete změnit text odkazu a atribut title. U odkazů mimo vnitřní stránky webu lze samozřejmě zeditovat i jejich adresu.

Abyste byli schopni měnit i další vlastnosti odkaz v menu, tak:

Já takto ve WordPressu kromě otevírání odkazů do nového okna využívám i možnost definice tříd jednotlivých odkazů. Hodí se to, když si například vytváříte další menu umístění někde pomocí widgetů a chcete v něm například nastylovat ikonkami odkazy na jednotlivé sociální sítě.

Tip: Jak na úpravy atributů odkazů v menu v Drupalu? Stačí doplnit modul Menu attributes.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

Úpravy menu provádím z administrace, nastavování vzhledu přes vizuální volbu nedělám, pokud nemusím. Škoda, že tyto možnosti nejsou viditelné přímo v administraci, ulehčilo by mi to hodně starostí. Ale i tak díky za tip.

návštěvník

Pecka. Zrovna jsem to řešila. Díky.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru