Jak na WordPress a odkazy z menu v novém okně

WordPress sice sám o sobě umožňuje poměrně detailní nastavení toho, jak se vygenerují odkazy v jeho menu, nicméně ve výchozím stavu je většina voleb ukryta. Co dělat, když chcete například otevírat některý z odkazů v menu do nového okna?

Reklama

Nedávno jsem řešil požadavek, aby se na jednom webu postaveném na WordPressu otevíraly některé položky v navigačním menu do nového okna, respektive do nové záložky webového prohlížeče.

Potřebná změna je přitom nastavitelná z editace odkazu položky menu rovnou v administraci WordPressu. Musí se jen aktivovat. A tak mě napadlo, že možná ne každý uživatel/majitel web s WordPressem tuší, kde potřebné nastavení aktivovat a zviditelnit.

Více vlastností v editaci odkazu v menu WordPressu

Jak editovat menu ve WordPressu, to asi ví každý. Půjdete do sekce Vzhled > Menu, rozklepnete si položku a můžete změnit text odkazu a atribut title. U odkazů mimo vnitřní stránky webu lze samozřejmě zeditovat i jejich adresu.

Abyste byli schopni měnit i další vlastnosti odkaz v menu, tak:

Já takto ve WordPressu kromě otevírání odkazů do nového okna využívám i možnost definice tříd jednotlivých odkazů. Hodí se to, když si například vytváříte další menu umístění někde pomocí widgetů a chcete v něm například nastylovat ikonkami odkazy na jednotlivé sociální sítě.

Tip: Jak na úpravy atributů odkazů v menu v Drupalu? Stačí doplnit modul Menu attributes.

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Úpravy menu provádím z administrace, nastavování vzhledu přes vizuální volbu nedělám, pokud nemusím. Škoda, že tyto možnosti nejsou viditelné přímo v administraci, ulehčilo by mi to hodně starostí. Ale i tak díky za tip.

Pecka. Zrovna jsem to řešila. Díky.

Přidat komentář