Jak na Windows 8 a automatické přihlášení do počítače

Ve Windows 8 lze stejně jako v jejich předchůdcích aktivovat automatické přihlašování. Postup je stejný jako v předchozích verzích Windows. Tedy v případě, že jste v nich používali účet s heslem. V opačném případě pro vás bude toto nastavení nové.

Vzpomínám si, že automatické přihlášení do systému jsem poprvé řešil někdy v době Windows 2000. Už ale nevím jak. Když se mi dostaly do ruky Windows XP, používal jsem různé tweakovací nástroje, které automatické přihlašování do systému zprovoznily kliknutím na jedno zaškrtávací políčko.

S příchodem Windows Vista jsem zbytečné tweakovací utility zahodil a začal používat nastavení automatického přihlašování, které v podstatě funguje v nezměněné podobě i ve Windows 8.

Co to vůbec řeším?

Pokud ještě nepoužíváte Windows 8, pak vás možná napadne, co tu vlastně řeším. To v případě, že máte v počítači jen jeden uživatelský účet a nemáte nastaveno heslo. V takovém případě vás Windows 7 a starší přihlásí automaticky bez jakéhokoli nastavování.

V případě, že máte heslo nastaveno, musíte to řešit stejně, jako uživatelé Windows 8. Rozdíl je v tom, že ve Windows 8 si přihlašování bez hesla vytvořit nejde. Každý uživatelský účet musí mít heslo a jedinou možností, jak automatické přihlášení do Windows 8 zprovoznit je, že systém zadá heslo za vás.

Nastavení automatického přihlašování je ve Windows 8 stejné, jako u starších systémů, kde jste používali heslo. Já jej používal na počítačích s jedním účtem například proto, abych se k nim mohl přihlásit přes vzdálenou plochu.

Nastavení automatického přihlášení do Windows 8

Zprovoznění automatického přihlašování do Windows 8 je velice jednoduché. Přes vyhledávání spusťte ovládací panel Uživatelské účty. Stačí do hledacího políčka zadat výraz netplwiz (což je zřejmě zkratka pro Network Policy Wizard). Spusťte pak jedinou nalezenou aplikaci.

Windows 8

V ovládacím panelu vypněte volbu Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo (resp. její anglickou obdobu). Po kliknutí na tlačítko Použít (Apply) nebo OK budete vyzváni k zadání přihlašovacího jména a hesla, které se pro automatické přihlášení do Windows 8 má použít. Tento účet musí v systému existovat.

Windows 8

Po restartu počítače můžete vyzkoušet, zda se automatické přihlašování aktivovalo. Windows 8 by se vás již neměly dotazovat na jméno a heslo (nebo na Microsoft ID).

K pohodlí zbývá jediné – vypnout uvítací obrazovku

Automatické přihlašování do Windows 8 máte tímto nastaveno, ale podle některých to nestačí k tomu, abyste po spuštění počítače hned uviděli ikonky programů. Na mých Windows 8 to nemohu potvrdit, stačil mi výše uvedený postup a hned po startu počítače jsem uviděl dlaždice s programy.

Každopádně na některých počítačích možná ještě "zavazí" zamykací obrazovka. I té se ale lze zbavit. Přes hledání spusťte gpedit.msc – Editor místních zásad skupiny. Zde pak vyhledejte Konfigurace Počítače > Šablony pro správu > Ovládací panely > Přizpůsobení a zapněte volbu Nezobrazovat zamykací obrazovku.

Nastavení potvrďte, počítač restartujte a užijte si o něco pohodlnější práce s Windows 8. Myslete ale na to, že automatickým přihlášením se připravujete o jeden z bezpečnostních prvků operačního systému.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Není mi tedy jasné, proč na to není nějaká "normálně" přístupná volba, když automatické přihlášení do Windows 8 jde stejně nějak zapnout i bez hackování.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru