Jak na rychlé vytáčení ala Android

Jednou z věcí, které mi vadily po přechodu na Windows Phone nejvíce, je poněkud hloupý způsob řešení pro vytáčení čísel. V Androidu je to jednoduché. Klepnete na sluchátko a začnete ťukat do číselné klávesnice buď rovnou číslo, nebo takovou kombinaci čísel, která odpovídá písmenkům v jméně hledané osoby. Ihned se najde v seznamu. Ve Windows Phone je to i v nejnovější verzi strašně nepohodlné.

Reklama

Nevěřím tomu, že někomu současné vyhledávání telefonního čísla ve Windows Phone vyhovuje. Chcete-li někomu zavolat, je potřeba klepnout na dlaždici telefonu, poté se přepnout na seznam, stisknout tlačítko s lupou a následně začít psát na klávesnici jméno požadované osoby. Kromě toho, že je to zdlouhavé, je v terénu problém se trefit do malých tlačítek písmenkové klávesnice.

Rychlé volání s Windows Phone? Zkuste RapDialer

Když jsem se o tom zmínil v článku 14 dní s Windows Phone. Je to bezva systém pro normální uživatele dostal jsem zajímavý tip na aplikaci RapDialer. Ta právě problém řeší.

RapDialer ve své podstatě nahrazuje výchozí dlaždici Telefon. Aby jeho použití tedy mělo smysl, připněte si jej na úvodní obrazovku a používejte jej místo dlaždice Telefon. Po spuštění stačí začít ťukat do číselné klávesnice a rychle najdete požadovaný kontakt. Prográmek toho nabízí o něco více. Tažením doprava vyvoláte obrazovku s jeho nastavením, tažením doleva lze rychle začít psát SMS.

RapDialer

Dříve mi vadilo, že RapDialer neměl ve Windows Phone 8.1 průhlednou dlaždici, s aktuální verzí, zdá se, tento problém vymizel. Program je k dispozici v placené verzi a jako neplacený s malou reklamou. Ta jeho použití nijak neblokuje.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář