Jak na rychlé vytáčení ala Android

Jednou z věcí, které mi vadily po přechodu na Windows Phone nejvíce, je poněkud hloupý způsob řešení pro vytáčení čísel. V Androidu je to jednoduché. Klepnete na sluchátko a začnete ťukat do číselné klávesnice buď rovnou číslo, nebo takovou kombinaci čísel, která odpovídá písmenkům v jméně hledané osoby. Ihned se najde v seznamu. Ve Windows Phone je to i v nejnovější verzi strašně nepohodlné.

Nevěřím tomu, že někomu současné vyhledávání telefonního čísla ve Windows Phone vyhovuje. Chcete-li někomu zavolat, je potřeba klepnout na dlaždici telefonu, poté se přepnout na seznam, stisknout tlačítko s lupou a následně začít psát na klávesnici jméno požadované osoby. Kromě toho, že je to zdlouhavé, je v terénu problém se trefit do malých tlačítek písmenkové klávesnice.

Rychlé volání s Windows Phone? Zkuste RapDialer

Když jsem se o tom zmínil v článku 14 dní s Windows Phone. Je to bezva systém pro normální uživatele dostal jsem zajímavý tip na aplikaci RapDialer. Ta právě problém řeší.

RapDialer ve své podstatě nahrazuje výchozí dlaždici Telefon. Aby jeho použití tedy mělo smysl, připněte si jej na úvodní obrazovku a používejte jej místo dlaždice Telefon. Po spuštění stačí začít ťukat do číselné klávesnice a rychle najdete požadovaný kontakt. Prográmek toho nabízí o něco více. Tažením doprava vyvoláte obrazovku s jeho nastavením, tažením doleva lze rychle začít psát SMS.

RapDialer

Dříve mi vadilo, že RapDialer neměl ve Windows Phone 8.1 průhlednou dlaždici, s aktuální verzí, zdá se, tento problém vymizel. Program je k dispozici v placené verzi a jako neplacený s malou reklamou. Ta jeho použití nijak neblokuje.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru