Jak mi blogující děcka znepříjemnila cestu na Invex - aktualizováno

Invex - počítačový veletrh, ráj baťůžkářů, akce s klesající návštěvností i počtem vystavovatelů. Podobné asociace se asi vybaví každému z nás, jistě by se našla i řada dalších pojmů vystihujících tuto akci. Momentálně mám jednu čerstvou zkušenost se získáním novinářské akreditace. BVV letos zpřísnilo pravidla (jako každý rok) a nemělo by se již stát, že se v odborné dny potkáte se zástupy baťůžkářů prezentujících se jako šéfredaktoři svých blogů (ostatně, to je slíbeno taky každý rok). Bohužel pro mě, když se kácí les, lítají třísky.

Abyste získali novinářskou akreditaci, můžete mimo jiné využít speciální formulář na webových stránkách BVV. Toho jsem využil a marně čekal do dnešního dne na jakoukoli reakci. Invex je za dveřmi, takže jsem se chopil telefonu, abych zjistil, kde je problém. Čekal jsem nějaký zádrhel, ale to, co jsem se dozvěděl, mě vážně překvapilo.

Šéfredaktor webu je nicka

Formulář jsem v dobré víře vyplnil s tím, že pokud se budu prezentovat jako šéfredaktor ExtraWindows.cz, bude to znít lépe, než jako redaktor Extra PC nebo Nejlepší PC rady a návody. Chyba lávky, jako šéfredaktorovi internetového magazínu mi novinářskou akreditaci BVV odmítlo vydat. Nevím, co mi vadí více, zda to zamítnutí, nebo absolutně nulová reakce ze strany BVV.

Důvody zamítnutí jsou prosté, jak mi sdělila Dita Brančíková z BVV. O Invex má zájem enormní množství „novinářů". Bohužel jde ve většině případů o děcka prezentující se jako Franta Vonásek, šéfredaktor webu franta.mam-skvely-blogysek.cz. Takže se BVV rozhodlo tomuto nešvaru udělat přítrž, dle mého názoru ale poněkud bez rozmyslu. Jako šéfredaktor seriózního webu jsem stavěn na roveň náctiletým blogerům, kteří leckdy nejsou schopni dát dohromady jednu souvislou větu. Neuvěřitelné o to více, že Extra Publishing má na Invexu svůj stánek.

V souvislosti s tím, jsem pak už skoro nereagoval na to, že jsem v databázi BVV uveden se starými údaji, přestože jsem je ve výše zmíněném formuláři aktualizoval.

Nejsem vyžírka. Nejde mi o to, abych mohl využívat služeb pro novináře, které zahrnují mezi novináři populární občerstvení, jak mi bylo v telefonu připomenuto. Nepotřebuji ani spoustu dalších věcí od BVV. Jen bych rád spravedlivý přístup, abych nemusel na domluvených schůzkách v odborné dny vysvětlovat, proč jsem měl se vstupem na Invex jako novinář problém.

Řešení se rýsuje, nechci ale předjímat. Jak tato „kauzička" dopadne, to vám sdělím v pondělí úterý. Zároveň jsem opravdu zvědav, kolik pubošů na Invexu v pondělí a úterý uvidím.

Chystáte se na Invex? Co od něj čekáte? Co vám na tomto veletrhu nejvíce vadí? Napište do komentářů.

Aktualizováno 7. října 2008, 7:20

Pro zájemce zde mám výsledek mého pokusu o získání akreditace. Nyní již naprosto bez komentáře. O víkendu mi k článku došla reakce z BVV, mail byl podepsán jako "Obsluha akreditace". Dostal jsem doporučení, abych se zastavil u vstupu do "Éčka", kde se vydávají akreditace. To jsem včera učinil a po předložení tiráže Extra PC a NPCRN a potvrzení šéfredaktora těchto časopisů, který svým podpisem stvrdil, že jsem členem redakce těchto tištěných časopisů, jsem dostal novinářskou akreditaci, kde stojí: Jan Polzer, ExtraWindows.cz.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Internetové magazíny jsou zřejmě stále považovány jen za nějaké podružné doplňky skutečného světa a jako novinář je zřejmě chápán jen ten, kdo píše do tištěného média. Možná kdybyste uvedl rovnou jen redaktor Extra PC, tak by s tím nebylo tolik problémů, jako když se v názvu média objevilo ono magické .cz. Možná by bylo zajímavé se dozvědět, zda s tímto mělo problém více lidí z internetové branže, tj. zda se prostě na Invexu rozhodli vynechat i-net média.

Je ale fakt, že mnozí lidé si dnes myslí bůhvíco jen proto, že mají blog. Já sám píšu blog již delší čas (a doufám, že ne úplně špatný blog), ale rozhodně by mě nenapadlo se někde prezentovat jako šéfredaktor svého blogu. Prostě bych přijel jako obyčejný návštěvník a blogoval z pohledu návštěvníka a nehrál si na novináře, kterým nejsem.

Profile picture for user Jan Polzer

Díky za reakci. To mi připomíná: Doufám, že jsem se nedotknul majitelů nejrůznějších odborných blogů, na kterých je spousta zajímavého čtení. Neměl jsem to v úmyslu.

návštěvník

Je pravdou, že některé soukromé blogy jsou někdy zajímavější a přinášejí více informací, než tzv. profi. internetová média. Bohužel není žádné kritérium toho, jak rozpoznat lidi stojící za těmito blogy a kdejakého studenta s blogískem o marihuaně a pokud jde o takovéto akce, tak asi těžko se bude někdo zaobírat dokazováním toho, že ten a ten člověk je z nějakého konkrétního kvalitního blogu. Ten totiž nemusí být i přes svoji odbornost široce znám a dotyčný autor pak o to méně.

To ovšem nic nemění na tom, že házet všechny internetová média do jednoho pytle asi není úplně nejlepší způsob, zvláště pak v případě, že toto médium má na místě i vlastní stánek.

Profile picture for user Jan Polzer

Ještě malé doplnění pro pár trubek, které neumí číst pozorně, a chlubí se tím v různých diskuzích: Akreditaci jsem nežádal jako bloger z Maxiorel.cz. Mimochodem, na Invexu jsem byl s kufříkem, ne s baťůžkem...

návštěvník

Tak před cca hodinou jsem zrovna z Invexu přijel :-)

"Baťůžkáři"

Souhlasím, že je to s tou spoustou "baťůžkářů" hrozné. Spousta z nich tam jede jen proto, aby se ulila ze školy a nasbírala co nejvíce letáků, časopisů, propisek, tašek a podobných "hodnotných" věcí, které se pak válejí všude kolem (opravdu hrozný pohled).

Zato vystavované věci je zřejmě ani moc nezajímají a co jsem zaslechl z jejich komentářů tak ani pořádně nevědí o co se vůbec jedná (ale když jsou někde letáky, tak to "chňap, chňap... tenhle ještě nemám!... těhle vezmu radši deset...").

Moje (ne)úlovky

Já, ačkoliv jsem tam přišel rovněž jako jeden z majitelů přenosného úložného prostoru zvaného batoh, jsem si nepřivezl ani jediný leták, propisku či tašku a to nikoliv proto, že by jsem je všechny hned vyhodil, ale proto, že jsem žádný ani nebral.

Trochu té celulózy...

Jediné co jsem si přivezl je jedno číslo ExtraPC (to mi vnutili hned u vstupu), pak jednu kartičku se soutěží o herní notebook (sám bych si takový nikdy nekoupil, už to "herní" zní ve spojení s "notebook" divně, protože tahat 3,5 KG těžkou obludu s velkou spotřebou (oproti běžným notebookům) a tedy nejspíš mnohem menší výdrží jen proto, abych si občas mohl něco zahrát mi přijde zbytečné (přece jen, notebook je spíše na práci a Crysis na tom programovat (respektive posléze kompilovat a testovat) asi nebudu). Mno ale když se to dá vyhrát, tak proč ne, přinejhorším se to dá prodat a koupit si něco lepšího :-) ).

...a polymerů

A ještě jsem si koupil 5 kusů ochranných fólií na optické disky (ᴓ120mm) na vyzkoušení. Stačí to nacvaknout a disk by se neměl poškrábat, respektive se může poškrábat jen fólie, která se dá ale sundat a vyměnit.

To mi přijde velice užitečné. Lepší je koupit několik fólií a radši nechat poškrábat ty a za pár desítek Kč koupit nové, než nechat poškrábat nějaký originální disk (i když k těm se chovám s maximální opatrností. Člověk má přece jen k tomu větší úctu, když si to kupoval za svoje vlastnoručně vydělané peníze a některé originálky pak měsíce sháněl, protože je nikde neměli, až si ji nakonec nechal poslat až z Nového Zélandu :-) ) a za stokoruny až tisíce Kč kupovat nové.

Už jsem to i zkoušel, a funguje to skvěle. Drží to pevně a disk jde i s nacvaknutou fólií číst (dokonce by mělo jít i vypalovat), takže se o ně nemusím už tolik bát. Nejspíš si pořídím těch fólií více, protože těch 5 mi na všechny moje originálky nevystačí ani náhodou :-).

Jediný problém co nastal, bylo zasunutí disku zpět do obalu. Protože okolní úchytný pruh té fólie o pár mm zvětší průměr disku, tak u krabiček kde je vytvořena prohlubeň přesně na velikost daného média dojde k tomu, že ten pruh okraje prohlubně mírně roztáhne a to se pak projeví při zavírání krabičky kdy jednotlivé zacvakávací zuby kvůli mírnému posunu zcela nepasují. Ale nakonec se mi povedlo vložit disk tak, aby vše pasovalo.

Vystavované produkty

Jinak i přes to, že se Invex neustále zmenšuje a počet vystavovatelů klesá, jsem rád viděl naživo věci, o kterých jsem na různých zpravodajských serverech (Fudzilla, Anandtech, Extrahadware...) doposud jen četl, přinejlepším viděl video. Naživo je to ale přece jen nejlepší, protože z videa či fotografií je představa vždy zkreslená. Ve skutečnosti tak něco je pak třeba menší, než to vypadalo, nebo třeba i větší (např. jsem si poměrně nedávno kupoval nový procesor, + vějířovitý hliníkoměděný ZALMAN chladič na něj. I když jsem viděl fotografie a znal rozměry, tak jak přišel byla první myšlenka "proboha jak takového obra do své skříně nacpu?!". Vlezl se samozřejmě i s rezervou, ale naživo to prostě vždy vypadá trochu jinak, než na fotografiích a videích.).

Závěr

Invex+Digitex+Intrakamera tedy nebyl vyloženě špatný, nicméně bez lovců (tedy spíše pleničů (odvozeno od slova "plenit" kdyby někdo nevěděl :-) )) letáků, časopisů atd. by to bylo mnohem lepší a areál výstaviště by se pak snad nepodobal skládce, jak tomu bylo teď.

návštěvník

Tak to je tedy vskutku řádný komentář :). Ale díky za něj a za informace z první ruky, které jsou napsány lépe, než mnohé rádoby reportáže z Invexu.

návštěvník

To jo. Samotný Invex byl v podstatě v jednom pavilonu V. Pak mělo být něco v G1 podle mapy, ale to byly asi nějaké business akce a ve středu tam tedy bylo prázdno. Pak tam byly dva pavilony (B a C) Digitexu a jeden (D) Intrakamery.

To bylo asi tak všechno, pokud nepočítám nějaké ty stánky nabízející práci či něco takového v pavilonu A (nevím přesně ve který), o kterých by se ale nedalo říct, že by překypovaly novinkami z oblasti HW a SW, tudíž tam toho moc na koukání nebylo.

návštěvník

No když se rozepíšu tak to tak dopadne :-)
Já se i z pouhého dotazu na výběr počítačové skříně dokážu dostat třeba k rozdílu mezi volatilními a nevolatilními pamětmi a jejich využití. Když se prostě jen o něčem zmíním, tak to pak zase rozeberu, v tom rozboru se zmíním o něčem dalším a tak se to řetězí :D

(např. u těch skříní by to bylo asi takhle: skříň > kvalitní > zaoblené hrany > menší hluk při stejném chlazení > je třeba se postarat o chlazení komponent > doporučení kvalitních ventilátorů a chladičů > 3 pin vs 4 pin (vysvětlení principu PWM regulace a výhod) > doporučení dobré základní desky, s bohatou výbavou konektorů včetně těch na ventilátory > doporučení čipsetu a procesoru dle určení PC > vysvětlení funkce south a north bridge > vysvětlení problematiky paměťového řadiče v procesoru VS v řadiči > doporučení RAM pamětí > vysvětlení kapacity VS rychlosti paměti > vysvětlení dualchannel > jednoduché vysvětlení fce RAM pamětí, zmínění se o tom, že to je volatilní paměť > výklad druhů nevolatilních pamětí (ROM, EPROM, EEPROM) a jejich využití > výklad použití EEPROM rozdělených do malých bloků ve Flash pamětech > doporučení dobrého Flashdisku, důraz na rychlost, aby se data nekopírovaly x dnů > jednoduché vysvětlení principu přenosu dat přes USB > ........ > A proto je dobré koupit aspoň trochu dražší skříň, aby nebyla jak z papíru. :D )

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru