Ignorantství České pošty nezná mezí

Už přes tři roky bydlím v Brně-Bystrci. Podotýkám, že mám řádně uvedené jméno na poštovní schránce i na všech zvoncích, kde je to možné. Štítky jsou vytištěny na tiskárně a dobře čitelné. Po třech letech, kdy tu bydlím, však ze mě neschopnost zaměstnanců (resp. zaměstnankyň) České pošty udělala notorického stěžovatele.

Zhruba jednou za půl roku už nemůžu vydržet neustále mizející dopisy, zásilky končící u sousedů a jejich zásilky končící v mé poštovní schránce. Stále nechápu, jak je to možné, nikdo s podobným jménem u nás v paneláku není.

Odstěhoval jsem se neznámo kam

Snad nejhorší byl případ, kdy mi finanční úřad posílal výzvu, abych se dostavil kvůli nějakému formuláři (ne, opravdu nejsem neplatič daní). Doporučený (!) dopis ke mně nedorazil, ba co horšího, na finančním úřadě se dozvěděli, že jsem se odstěhoval neznámo kam. Naštěstí úřednice FÚ byla chytrá a ochotná paní, takže si mě vyhledala na internetu a vše jsme dali do pořádku. Ovšem ne každý může mít to štěstí a kvůli totální neschopnosti České pošty má potenciálně zaděláno na problémy se státními úřady.

A vysvětlení paní ředitelky místní bystrcké pobočky České pošty? Na úplně jiné ulici v Brně-Bystrci bydlel člověk se stejným příjmením, který se odstěhoval. Proto ta mylná informace na FÚ. Nechápu, jak si někdo může poplést ulici Černého s ulicí Laštůvkova a ještě navíc u doporučeného dopisu.

Další drobné přehmaty místních poštovních doručovatelů jsem tiše toleroval, až do doby, kdy mi do schránky dorazil vzkaz, abychom zajistili čitelné štítky na poštovní schránce, jinak není zaručeno doručení poštovnách zásilek. Nakonec jsem se ale jen zasmál a vzal na vědomí, že tyto informace rozdávali do každé schránky.

Zničený Computer? Pro poštu žádný problém

Dnes jsem se však vydal za paní ředitelkou místní pošty znovu. Dorazil mi totiž nový Computer. Tedy dorazil… Poštovní schránka je přesně tak široká, aby se do ní časopis bez problémů vešel, kolikrát jsou tam i tři najednou bez poškození. Aktuální Computer však byl přeložen a deformován. Co se zmačkaným časopisem? Snad mi vševědoucí paní ředitelka poradí.

To jsem se ale zmýlil. Na časopise jaksi není napsáno nepřehýbat, takže nikdo poštovní doručovatele nenutí, aby jej nepoškozovali. Napadá mě, že tam není ani napsáno nečůrat, takže jsem zvědav, v jakém stavu dorazí Computer příště. Každopádně aktuální výtisk si budu muset sehnat nový – díky tomu, jak je zdeformovaný, nejde pohodlně číst.

Mimochodem, paní ředitelka z pošty mi k dotazům na nedoručované doporučené dopisy z úřadů, zásilky rozházené na chodbě místo ve schránce, záměny se sousedy, sobotní dodávky pošty a jiné záhadné jevy poskytla „jasné“ vysvětlení. Kromě České pošty doručují dopisy i jiné firmy, takže je možné, že bych si měl stěžovat i u nich.

Závěr? Pletu si poštu s konkurencí

Hm. Asi jsem ve svém věku už dostatečně hloupý na to, abych na dopise nepoznal razítko České pošty a spletl si jej s někým jiným. Asi mám také vidiny, když mi poštovní doručovatelka někdy osobně předá výpisy z banky, výtisky Computeru a jiné. Podle paní ředitelky je Česká pošta třeba vůbec nedoručuje a já si stěžuji na špatném místě. Otázka: už vám někdy výpis z banky, doporučené psaní nebo předplacený Computer doručil někdo jiný, než Česká pošta? Kromě souseda samozřejmě…

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

No já jsem naštěstí dohodnutý se sousedkou, která je v důchodu (takže je skoro celý den doma), že mi Computer vždy vyzvedne (teda pokud zrovna není někde pryč) takže většinou je v pořádku. Když je však pryč, tak paní pošťačka do schránky Computer prostě surově narve a dokonce ještě kus vyčuhuje, takže kdokoliv si může přijít a vytáhnout si jej... :-( To se naštěstí zatím nestalo, ale i tak je pokrčený dokonce i natrhlý a ani bych se nedivil, kdyby se jim povedlo zlomit CD či DVD. Myslím že by měli mít trochu více ohleduplnosti...
P.S.: Taky se mi zdá, že jej doručují o trochu později. Předplatitelé jej přece mají dostávat o den dříve (ve středu) a on příjde skoro vždy ve čtvrtek (párkrát se stalo že až v pátek) :(

Profile picture for user Jan Polzer

Tak já sice Computer dostávám včas, ale pokaždé se děsím, v jakém stavu dojde.

Mimochodem, zrovna dneska byla ve zprávách v televizi reportáž o tom, jak se na poště ztrácejí zásilky. Běžný předpoklad, že když poštou putují zásilky, tak by měly bez problémů dorazit, je prý mylný.

Pokud se chce člověk vyvarovat problémů, musí si prostě připlatit... Ovšem nejsem si jistý, že kdyby pošta měla stejné ceny jako DHL nebo FedEx, že bude mít i stejně kvalitní služby.

návštěvník

No tady v Kopřivnici byl taky takový případ, že se ztrácely zásilky. Pokud se to tomu pošťákovi, který ty balíčky rozvážel, určitá zásilka zalíbila, tak si ji prostě vzal. Pokud přišel že tam nic zajímavýho není tak to prostě vyhodil... Někteří lidi jsou fakt hrozní. Nakonec se na to naštěstí přišlo, ale jak skončil to nevím.
Potom je tu ještě jeden takový případ "skvělých služeb" České pošty, který mám v paměti. Paní sousedka, se kterou jsem dohodnutý že mi vyzvedne Computer, říkala (asi nejmíň stokrát [a to doslova], je totiž hodně upovídaná :D ) že když jí dcera posílala fotky, tak to došlo asi za jeden až dva týdny, jindy zase hned druhý den a když posílala peníze v obálce, tak to nedošlo vůbec... :(

návštěvník

Na poště dělaj *** a ***,viďte paní Tomášková ?

Vulgarismy byly odstraněny... Maxiorel

návštěvník

Souhlasim, ze jsou to hovada. Ja odebiram Chip. Vzdycky me to nechali couhat ze schranky, prestoze na tom jejich listecku o ulozene zasilce maji kolonku "velka zasilka, nevejde se do schranky" nebo neco takoveho, takze to by meli pouzit a ulozit to na poste. No jenze to by se tem linym postackam muselo chtit to nosit zpatky. Proto jsem si priplatil za doporucene predplatne, takze ted ne me postacka zvoni nebo to necha na poste. Presto, jeste v dobe kdyz tam byly dve cedecka, se jim jednou obe podarilo zlomit. Je me to zcela nepochopitelne, jak se to mohlo povest, nejspis to nejaky idiot udelal schvalne, Chip je celkem trulsty casopis, cedecka byly uprostred.

Dalsi vec jsou baliky. Pracuji doma, takze kdyz me prijde nejaky balik, jsem vetsinou doma, abych si to mohl prevzit. Ovsem to vozi takovy hovada, ze polovinu baliku nedoruci, proste napisou, ze nikdo nebyl doma a hotovo. Uz jsem si stezoval na te poste, ktera dorucuje baliky pro cele Brno u nejake sefky a ten jeji pristup byl: "Ale to by si nedovolili nezazvonit" a "To vozi kazdy den nekdo jiny, to ja nevim koho upozornit, aby si dal pozor".

Profile picture for user Jan Polzer

No zničená cédéčka v tlustém (a tedy snad odolném)Chipu jsou už docela silný kafe...

S balíky jsem měl donedávna podobnou zkušenost. Vzkaz ve schránce s tím, že jsem nebyl zastižen. Přitom jsem v ty dny byl prokazatelně doma celý den. Ovšem nedávno zřejmě změnili "rozvažeče" balíků, kterej vždycky spolehlivě zvoní a je vidět, že to není hovado, který spěchá, aby to mělo co nejrychleji za sebou.

Mimochodem, ráno jsem zrovna přemýšlel o tom, že kdykoli jsem měl tu čest s firmami DHL, FedEx nebo PPL, doručený balíček vypadal zcela jinak, než když putuje Českou poštou. A to i v případě, že je odeslán ze zahraničí, konkrétně mám zkušenosti se zásilkama s Kanady.

Mám pocit, že i kdyby Česká pošta měla stejné nebo vyšší ceny, než její zatím dosti malá konkurence, stejně by to na kvalitu služeb nemělo vliv :-( Jde o klasický případ, kde ani peníze nic nezmohou.

návštěvník

Já naštěstí Computer nedostávám vůbec. Často se mi stávalo, že bylo CD/DVD zaprášený a nešlo vůbec přečíst. Pak ty bláboly, co tam píšou, taky vůbec nemusím.

Profile picture for user Jan Polzer

Ono nejde ani tak o Computer, jako spíš o to, jak se pošta chová...

Nicméně kvalita CD/DVD v Computeru se poslední dobou dost zvýšila. Co se týče kvality článků, buďte konkrétnější.

návštěvník

pro poštovní zaměstnance či brigádnice je nepochopitelné strčit časopis do schránky naležato i když se vejde celý, rvou ho tam hřbetem nastojato takže se buď zlomí, nebo ho ten skot nechá z půlky trčet ven a první děcko co jde kolem ho ukradne. reklamace na poště jsou zbytečné, přes svědectví sousedů nikdy nepřiznají že to nechaly trčet ven, časopisy si musím nechat posílat do práce.
lístek o nedoručené poště nevypisují pošťačky na místě, ale připraví si je hromadně na poště. když zapomenou, tak lístek o nedoručení nedostanete - spoléhají na druhou babu. pokud zapomene i ta, máte smůlu.
pokud mi přijdou poštou cd, mají krabičky pravidelně rozdrcený středový kroužek - držák cd. asi po těch zásilkách šlapou.

Profile picture for user Jan Polzer

Ono kdysi stačilo se postavit v Brně na Hlavním nádraží na první nástupiště a chvíli sledovat, jakým způsobem nakládají poštovní vagóny... Obrázek k nezaplacení.

návštěvník

Ono to není zdaleka všechno, já tuhle s překvapením zjistil, že kdokoliv může přebírat zásilky jakékoliv firmě - stačí si je říst o průkazku a je hotovo. Viz můj článek

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru