HDR fotky na Windows Phone? Zkuste HDR Photo Camera

Přiznám se, že výchozí aplikace nebo Nokia Camera mi na focení s Windows Phone stačí. Na druhou stranu při horším osvětlení, typicky při západu Slunce, bych uvítal možnost pořízení HDR snímku, který zkombinuje více expozic. A právě tohle dovede šikovná aplikace HDR Photo Camera v placené i zdarma dostupné verzi.

Reklama

Ani nevím, jak se to stalo, ale HDR Photo Camera Lite byla jednou z prvních aplikací, které jsem si doinstaloval, když jsem měl Nokia Lumia 520 novou. Program se mi tak zalíbil, že jsem si během prázdnin pořídil i jeho placenou verzi za 60 korun.

Jak na snímky při špatném osvětlení s HDR Photo Camera

HDR Photo Camera funguje velice jednoduše. Vyžaduje od vás, abyste si telefon opřeli o nějakou podložku nebo se pokusili co nejméně se pohnout během pořízení tří snímků. První má normální expozici, další dva jsou podexponované a přeexponované (tmavý a světlý). Následně jsou všechny tři snímky spojeny do jednoho a výsledkem je fotka, který nemá vypálené nebe ani do černa slité tmavší části.

Pravda, skládání fotek do sebe není nejrychlejší, ale těch pár sekund lze vydržet. Toto focení stejně není pro akční scény. V nastavení HDR Photo Camera upravíte hodnoty pod- a přeexpozice. Chcete-li mít na výstupu obrázek v plné velikosti jako běžné snímky, musíte o v nastavení zapnout volbou High Resolution Processing. Počítejte s delším časem na zpracování. Pomocí táhel v nastavení se můžete pokusit namíchat vlastní vyvážení toho, jak tmavé a světlé oblasti budou spojeny do jedné fotky.

HDR ve Windows Phone 

Když HDR nepotřebujete hned…

Pokud si myslíte, že v nějakém programu v počítači dosáhnete lepších výsledků, stejně vám HDR Photo Camera poslouží. Tlačítkem vespod lze totiž HDR režim vypnout a přehodit na snímání jednotlivých snímků nebo jejich sekvence s různou expozicí. Budete tak mít zdrojové fotky, které pak snadno zpracujete například v Zoner Photo Studiu.

Třešničkou na dortu je pak možnost nastavit automatické focení po uplynutí zadaného intervalu.

 HDR ve Windows Phone

HDR Photo Camera je povedená fotografická aplikace pro Windows Phone a na rozdíl od nedávno zmíněného programu Nokia Panorama, tuto vám vřele doporučuji.

Reklama

Přidat komentář