Google Talk jako komunikační program pro Firefox

V záplavě všemožných komunikačních programů se méně zkušení uživatelé začínají hůře orientovat. V Česku asi stále vede ICQ, ať už v podobě originálního klienta nebo jako alternativy – Miranda, Qip, SIM a spol. Před nějakou dobou vzbudil pozornost médií komunikátor od Google. Umožňuje přenos hlasu a psaní textových zpráv a je propojen s poštovním účtem u GMailu. Navíc jej můžete používat v postranní liště webového prohlížeče Firefox.
reklama

Proč Google Talk nebo cokoli jiného vlastně cpát do Firefoxu? Inu, potřeby lidí, kteří tak činí, jsou různé. Jednou z nich je možnost mít neustále na očích své přátele, když brouzdáte po internetu a nechcete k prohlížeči pouštět ještě další program. Takto máte vše v jednom. A když se budete chtít svým přátelům ztratit z dohledu, jednoduše panel Google Talk skryjete, aniž byste Firefox museli vypínat.

Postup k propojení Firefoxu a Google Talk je následující:

 1. Ve Firefoxu použijte funkci Záložky | Správce záložek
 2. Klepněte na tlačítko Nová záložka
 3. Do dialogu napište jako název Google Talk nebo jiné pojmenování, které chcete v seznamu záložek zobrazit
 4. Důležitá je adresa, která musí být http://talkgadget.google.com/talkgadget/clientGoogle Talk ve Firefoxu
 5. Klíčové slovo sloužící pro zobrazení oblíbené položky přímo z adresního řádku prohlížeče si zvolte podle svého uvážení
 6. Aktivujte volbu Načíst tuto záložku v postranní liště a potvrďte klepnutím na tlačítko OK
 7. Ve Firefoxu teď použijte nabídku Záložky | Google Talk
 8. Komunikátor se zobrazí v postranní liště, klepněte na odkaz Sign In a přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem, které máte od Google
 9. Jestliže jste Google Talk dosud nepoužívali ani v klasické podobě, klepněte na odkaz Create an account now a zaregistrujte se

Google Talk ve Firefoxu

Komunikace přes Google Talk v postranní liště je stejná jako u běžných komunikačních programů. Vyberete si kontakt, rozklepnete jej, ve spodní části okna najdete pole pro psaní vzkazů a vkládání smajlíků. Komunikace se zobrazuje přes větší část plochy panelu.

Chcete-li zachovat soukromí a zprávy neukládat, klepněte na malou šipku u kontaktu a z nabídky zvolte Go off the record.

Google Talk ve Firefoxu

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

 • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru