Gmail nabízí změnu vzhledu

Populární poštovní schránka od Google, Gmail, byla vždy typická poněkud spartánsky vypadajícím uživatelským prostředím. Na druhou stranu nabízela a nabízí rychlost a všechny potřebné funkce fungují v různých prohlížečích. Nyní však Gmail přichází s novinkou - změnou vzhledu a použitím barevných motivů s fotografiemi. Stane se z Google Gmailu pomalý moloch, nebo si rychlost zachová a osloví i další uživatele?

Mými favority v oblasti e-mailových služeb jsou Windows Live Hotmail a Google Gmail. Každý z nich má něco do sebe, oba je možné napojit na vaše stávající e-mailové adresy a využívat tak velké úložiště pro svou poštu. Používám obě tyto služby, na Gmailu jsem si nechal výchozí zdarma dostupný účet, s Windows Live Hotmailem používám adresy pro doménu maxiorel.cz.

Pokud bych měl srovnat uživatelské prostředí obou těchto služeb, přijde mi, že Hotmail je na tom o něco lépe. Kabát zkrátka prodává, ať se tomuto povrchnímu pohledu chceme bránit jakkoli. Na druhou stranu u Gmailu mi vyhovuje jeho rychlost a fulltextové prohledávání e-mailů. Zajímavé je také seskupování jednotlivých vláken komunikace do sebe. Navíc Microsoft u aktuální verze Hotmailu zrušil možnost označení více zpráv najednou (kliknutí se Shiftem), což doufám vývojáře v Google nikdy nenapadne.

Je libo barvu nebo obrázky?

Hotmail oproti GMailu nabízel několik možností, jak upravit vzhled webového e-mailového klienta, navíc. Nebylo a není to nijak zásadní, ale barvičky jistě mnoho uživatelů potěší. Jedinou možností, jak upravit vzhled Gmailu bylo až do nedávna použití různých doplňků pro webový prohlížeč, viz například Better Gmail.

Google však nyní přišel s možností upravovat barevný vzhled svého webového poštovního klienta. Výchozí vzhled GMailu jistě dobře znáte:

Gmail nabízí změnu vzhledu

Pokud se nyní přepnete do Nastavení|Motivy, pak uvidíte seznam jednatřiceti motivů vzhledu, které můžete na uživatelské prostředí Gmailu aplikovat. Své by si zde měl najít každý. Několik témat používá pouze upravené kombinace barev, další zase doplňují i obrázky na pozadí.

Gmail nabízí změnu vzhledu

Pro ilustraci, zde je ukázka obojího. Některé motivy dovedou využívat informaci o vaší zeměpisné poloze k úpravě vzhledu (popravdě řečeno, zatím jsem ji nezaznamenal). Zadání názvu místa si Gmail vyžádá při první změně na takový motiv, který to dovede využít.

Gmail nabízí změnu vzhledu

Gmail nabízí změnu vzhledu

Gmail nabízí změnu vzhledu

Mým favoritem se stal motiv s názvem Lesklý, který využívá černou a bílou barvu v jednoduché kombinaci s přechodovými efekty. Který se líbí vám? A vůbec, vítáte toto vylepšení Gmailu? Které funkce vám ve webových poštovnách službách chybí obecně? Napište.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Mě se to líbí, trochu změna, proti tomu obyčejnému vzhedu. Motivů je celkem dost, takže je z čeho vybírat...můj favorit - planety :)

návštěvník

Zrovna nedavno jsem si rikal proc Google ve sve sluzbe gmail nezavede nejake volitelne motivy. Uplynulo asi pet dni a je to tady :) Ja osobne jsem si oblibil motiv "studena sprcha".

návštěvník

Před dvěmi lety jsem si říkal, proč google nezavede synchronizaci s s nokiemi jak u pošty, tak u kalendářů, že když už lze sdílet kalendáře, mohl by zprovoznit sdílení mailboxů a kontaktů a ono nic. Nechtěl byste si říct něco takového i Vy? Třeba to bude fungovat a uplyne asi pět dní a bude to tady ;)

Marně čekám, až Google procitne z nepodstatných změn typu nastavení formátu data, možnost zobrazit kontakty vlevo nebo v pravo, zvolit motiv vzhledu apod... Kdypak se asi dočkáme zrušení nesmyslných omezení u google docs (velikost uploadovaného souboru) nebo co třeba nějaké úložiště souborů typu getdropbox, třeba i na úkor velikosti mailboxu?
Google svoje aplikace nijak nerozvíjí, tak každá "blbost" dobrá :-/ Až lidi nad podobnýma ptákovinama přestanou jásat, možná se u Google chytí za nos udělají i něco, co zvýší použitelnost jejich služeb.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru