Flood control: upravujeme skryté nastavení v Drupalu 7

Také se vám stalo, že jste se do webu nemohli přihlásit jako administrátor v případě, že jste předtím omylem zadali špatné heslo? Drupal si neúspěšné pokusy pamatuje a může vás zcela odříznout. Toto a některé další chování nelze v administraci změnit - do doby, než si nainstalujete modul Flood control.
reklama

Před Vánocemi se už nebudeme pouštět do žádných velkých návodů. Připravil jsem si pro vás krátký tip na jeden užitečný modul pro administrátory webů běžících na Drupalu 7. V úvodníku jsem zmínil scénář, který se mi nedávno stal. I já jsem samozřejmě člověk nedokonalý a nevěděl jsem, že k něčemu takovému, jako je nemožnost přihlášení admina po opakovaném zadání chybného hesla může dojít.

Problém není v tom, že k zablokování přihlášení dojde. To je zcela v pořádku s ohledem na bezpečnost webu. Problém je v tom, jak se do webu jako admin přihlásit a něco tam napravit (třeba zablokovat IP adresu útočníka), když nemůžete. Řešením je pohled do databáze, konkrétně do tabulky flood a její vyprázdnění, respektive smazání řádku blokujícího přihlášení admina webu.

Zaměřme se ale na administraci webu. Drupal limituje počet neúspěšných přihlášení z jedné IP adresy a jednoho okna prohlížeče, počet neúspěšných přihlášení na jedno uživatelské jméno a počet neúspěšných přihlášení na jedno uživatelské jméno v jednom okně prohlížeče.

Víte ale, kde tyto hodnoty změnit v administraci webu? Pokud neznáte modul Flood control, tak zřejmě ne, alespoň já to netušil. V základní administraci nic takového měnit nelze, jedná se o skryté nastavení. Modul Flood control vám ale do administrace doplní formulář pro změnu těchto hodnot. Přirovnal bych jej k tweakovacímu softwaru pro změnu skrytých nastavení Windows.

Nastavení Flood control

Nastavení Flood control

Jak na změnu skrytého nastavení v Drupalu

Po zapnutí modulu stačí přejít do administrační části Konfigurace > Systém > Flood control. Najdete zde čtveřici zmíněných nastavení pro limity neúspěšných přihlášení. Dále odsud můžete změnit limity pro posílání zpráv kontaktním formulářem v Drupalu. Nastavení stačí upravit a uložit.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru