Flood control: upravujeme skryté nastavení v Drupalu 7

Také se vám stalo, že jste se do webu nemohli přihlásit jako administrátor v případě, že jste předtím omylem zadali špatné heslo? Drupal si neúspěšné pokusy pamatuje a může vás zcela odříznout. Toto a některé další chování nelze v administraci změnit - do doby, než si nainstalujete modul Flood control.

Před Vánocemi se už nebudeme pouštět do žádných velkých návodů. Připravil jsem si pro vás krátký tip na jeden užitečný modul pro administrátory webů běžících na Drupalu 7. V úvodníku jsem zmínil scénář, který se mi nedávno stal. I já jsem samozřejmě člověk nedokonalý a nevěděl jsem, že k něčemu takovému, jako je nemožnost přihlášení admina po opakovaném zadání chybného hesla může dojít.

Problém není v tom, že k zablokování přihlášení dojde. To je zcela v pořádku s ohledem na bezpečnost webu. Problém je v tom, jak se do webu jako admin přihlásit a něco tam napravit (třeba zablokovat IP adresu útočníka), když nemůžete. Řešením je pohled do databáze, konkrétně do tabulky flood a její vyprázdnění, respektive smazání řádku blokujícího přihlášení admina webu.

Zaměřme se ale na administraci webu. Drupal limituje počet neúspěšných přihlášení z jedné IP adresy a jednoho okna prohlížeče, počet neúspěšných přihlášení na jedno uživatelské jméno a počet neúspěšných přihlášení na jedno uživatelské jméno v jednom okně prohlížeče.

Víte ale, kde tyto hodnoty změnit v administraci webu? Pokud neznáte modul Flood control, tak zřejmě ne, alespoň já to netušil. V základní administraci nic takového měnit nelze, jedná se o skryté nastavení. Modul Flood control vám ale do administrace doplní formulář pro změnu těchto hodnot. Přirovnal bych jej k tweakovacímu softwaru pro změnu skrytých nastavení Windows.

Nastavení Flood control

Nastavení Flood control

Jak na změnu skrytého nastavení v Drupalu

Po zapnutí modulu stačí přejít do administrační části Konfigurace > Systém > Flood control. Najdete zde čtveřici zmíněných nastavení pro limity neúspěšných přihlášení. Dále odsud můžete změnit limity pro posílání zpráv kontaktním formulářem v Drupalu. Nastavení stačí upravit a uložit.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru