Flash pro mobilní zařízení?

Na konferenci 3GSM v Barceloně oznámila společnost Adobe třetí verzi aplikace Flash Lite, která slouží k zobrazování obsahu ve formátu Flash v mobilních zařízeních. Adobe Flash Lite 3 bude dostupný v první polovině letošního roku. V současnosti již více než 200 milionů mobilních zařízení na celém světě umožňuje práci s Flash obsahem.

Tisková zpráva dále praví, že jde o významný doplněk ostatních nástrojů pro práci s videem, které Adobe nabízí, konkrétně Adobe Production Studio, Marcomedia Flash 8 a Adobe Flash Media Server pro distribuci videa.

Věděli jste například, že populární seriály Ztraceni (Lost), Zoufalé manželky (Desperate Housewives) a jiné jsou distribuovány pomocí formátu FLV? Já tedy ne ;-) Každopádně jsem zvědav, kam pronikání dříve nemyslitelných technologií do mobilních telefonů bude pokračovat. Je opravdu nezbytné mít mobilní telefon vybavený kamerou, operačním systémem a aplikacemi pro práci s internetem a dalšími vychytávkami? Nepřestaneme jednoho dne mezi sebou fyzicky komunikovat? Už teď v některých kancelářích dochází k výměně informací po ICQ, namísto toho, aby jeden otevřel "hubu" a druhému řekl, co potřebuje...

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru