Flash pro mobilní zařízení?

Na konferenci 3GSM v Barceloně oznámila společnost Adobe třetí verzi aplikace Flash Lite, která slouží k zobrazování obsahu ve formátu Flash v mobilních zařízeních. Adobe Flash Lite 3 bude dostupný v první polovině letošního roku. V současnosti již více než 200 milionů mobilních zařízení na celém světě umožňuje práci s Flash obsahem.

Reklama

Tisková zpráva dále praví, že jde o významný doplněk ostatních nástrojů pro práci s videem, které Adobe nabízí, konkrétně Adobe Production Studio, Marcomedia Flash 8 a Adobe Flash Media Server pro distribuci videa.

Věděli jste například, že populární seriály Ztraceni (Lost), Zoufalé manželky (Desperate Housewives) a jiné jsou distribuovány pomocí formátu FLV? Já tedy ne ;-) Každopádně jsem zvědav, kam pronikání dříve nemyslitelných technologií do mobilních telefonů bude pokračovat. Je opravdu nezbytné mít mobilní telefon vybavený kamerou, operačním systémem a aplikacemi pro práci s internetem a dalšími vychytávkami? Nepřestaneme jednoho dne mezi sebou fyzicky komunikovat? Už teď v některých kancelářích dochází k výměně informací po ICQ, namísto toho, aby jeden otevřel "hubu" a druhému řekl, co potřebuje...

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář