Flash pro mobilní zařízení?

Na konferenci 3GSM v Barceloně oznámila společnost Adobe třetí verzi aplikace Flash Lite, která slouží k zobrazování obsahu ve formátu Flash v mobilních zařízeních. Adobe Flash Lite 3 bude dostupný v první polovině letošního roku. V současnosti již více než 200 milionů mobilních zařízení na celém světě umožňuje práci s Flash obsahem.
reklama

Tisková zpráva dále praví, že jde o významný doplněk ostatních nástrojů pro práci s videem, které Adobe nabízí, konkrétně Adobe Production Studio, Marcomedia Flash 8 a Adobe Flash Media Server pro distribuci videa.

Věděli jste například, že populární seriály Ztraceni (Lost), Zoufalé manželky (Desperate Housewives) a jiné jsou distribuovány pomocí formátu FLV? Já tedy ne ;-) Každopádně jsem zvědav, kam pronikání dříve nemyslitelných technologií do mobilních telefonů bude pokračovat. Je opravdu nezbytné mít mobilní telefon vybavený kamerou, operačním systémem a aplikacemi pro práci s internetem a dalšími vychytávkami? Nepřestaneme jednoho dne mezi sebou fyzicky komunikovat? Už teď v některých kancelářích dochází k výměně informací po ICQ, namísto toho, aby jeden otevřel "hubu" a druhému řekl, co potřebuje...

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru