Čisticí program CCleaner je už i pro Android. Jak na instalaci?

Máte-li počítač s Windows, pak pravděpodobně znáte oblíbený program po čištění počítače od softwarového smetí s názvem CCleaner. Jeho výrobce jej loni začal připravovat i pro Android a můžete si jej tedy stáhnout nejenom na svůj tablet MyAudio, ale třeba i do mobilního telefonu.
reklama

CCleaner pro Android zatím neumí tolik věcí, jako jeho bráška pro Windows a samozřejmě jich nebude ani tolik potřebovat. Ve skutečnosti je totiž jen jakýmsi společným rozhraní pro rychlé vyčištění systému Android od dočasných souborů, které vytvářejí jednotlivé programy.

Jak známo, cache a dočasné soubory programů ve svém tabletu nebo mobilu s Androidem vymažete tak, že si otevřete Nastavení, přejdete do položky Úložiště >> Aplikace, klepnete na jednotlivé programy a v detailních informacích použijete tlačítko Mazání dat. Celý tento postup je však pracný (navíc tak můžete až příliš snadno smazat důležitá data, jako nastavení aplikací) a CCleaner pro Android jej zjednodušuje.

CCleaner pro Android

Po spuštění CCleaneru pro Android vás možná udiví, že startuje jen ve verzi „na stojáka“. Tablet si tedy musíte otočit. Po stisku tlačítka Analyze program zkontroluje všechny instalované aplikace a zobrazí informaci, kolik místa lze ušetřit smazáním cache těchto programů. Tedy souborů vyrovnávací paměti, po jejichž odstranění nehrozí ztráta dat.

CCleaner pro Android

Smazat lze také historii webových prohlížečů a v telefonu uvidíte i mazání logu hovorů. Tlačítkem Clean následně nepotřebná data z tabletu odstraníte a Android tak vyčistíte.

CCleaner pro Android

Přímo z CCleaneru pak můžete rozkliknout jednotlivé instalované programy a následně v nastavení Androidu smazat veškerá jejich data, včetně těch „potřebných“.

Jak na download a instalaci CCleaneru pro Android

Jelikož je CCleaner pro Android momentálně ve stavu betaverze, nelze jej nainstalovat jednoduše í, že byste jej vyhledali v obchodě Google Play. Musíte se totiž nejprve stát jeho fanoušky. Postup je snadný.

Klepněte na tento odkaz a připojte se do komunity lidí okolo CCleaneru na síti Google+. Poté klepněte na tento odkaz a CCleaner již klasicky nainstalujte z Google Play.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru