Chybí vám na klávesnici Windows Phone čárka? Zrušte druhý jazyk

Dlouho jsem si myslel, že Windows Phone nutí své uživatele rezignovat na českou gramatiku, protože na základní klávesnici nemá čárku. Pro její zadání se musíte přepnout na speciální znaky, ale kdo by se s tím při cvakání SMS nebo zprávy na Facebook zdržoval… Ovšem není to tak docela pravda. Záleží totiž na správném nastavení telefonu, což podle mého názoru to výchozí není.

Telefon Nokia Lumia 520 jsem měl od začátku v češtině a žádné zásadní změny v jeho nastavení jsem nedělal. S absencí čárky na klávesnici jsem se pomalu začal smiřovat. Jenže pak jsem si všiml několika screenshotů z Windows Phone, na kterých čárka na klávesnici byla. Přesně v místě, kde na té mé bylo přepínání jazyka klávesnice. V tu ránu mě napadlo, kde je asi problém.

Jak doplnit čárku na klávesnici

Z výchozího nastavení totiž moje Lumia 520 měla zapnutou sice českou klávesnici jako výchozí, k dispozici ale byla i anglická. Jakmile v nastavení ponecháte jenom jednu klávesnici bez možnosti měnit rozložení, pak se vám na ní objeví požadovaná klávesa s čárkou.

Jinými slovy. Jděte do Nastavení >> Klávesnice a cokoli jiného mimo Češtiny smažte. Kromě čárky vám pak na klávesnici přibudou ještě další tlačítka pomáhající s psaním českých textů.

Nastavení klávesnice ve Windows Phone

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru