Český Krteček jako symbol ruského softwaru?

Čas od času mi chodí tiskové zprávy o různých sharewarových aplikacích, které se snaží jejich autoři propagovat u redaktorů různých časopisů. Většinou je přejdu bez povšimnutí, nicméně program Clone Remover od firmy MoleskinSoft mě zaujal jednou věcí. V jeho logu je totiž krtek, který se až nápadně podobá českému Krtečkovi z kreslených pohádek od Zdeňka Milera.

Posuďte sami, na kolik je podobnost s českým Krtečkem náhodná a na kolik je úmyslná.

Český Krteček od Zdeňka Milera

Český Krteček od Zdeňka Milera

Logo Moleskinsoftu

Logo Moleskinsoftu

Vyjádření firmy MoleskinSoft

Firma MoleskinSoft má krtka (anglicky mole) v názvu. Je tedy logické, že nějakou podobu krtka bude mít i ve svém logu. Ale tam podoba obou krtků je až zarážející. Podobný úsměv, stejný počet prstů, tvar rukou a nohou, způsob nakreslení rozkroku, lacláče... Český Krteček je však podle mého názoru mnohem hezčí a hlavně v obličeji dokonalejší, nemyslíte?

Kontaktoval jsem Alexander Fedoseeva z MoleskinSoftu, aby mi odpověděl na otázku, kde se vzala podobnost obou krtků. Zde je jeho vyjádření:

"His did my designer from ukraine. He does good logos, but bad icons :-) I think, mole looks like mole from czech cartoon, also as any other mole!"

Přeloženo do češtiny tedy: "Logo MoleskinSoftu vytvořil můj designér z Ukrajiny. Dělá dobrá loga, ale špatné ikony :-) Myslím, že že krtek vypadá stejně jako krtek z českých kreslených filmů, stejně jako kterýkoli jiný krtek!"

A co říkáte vy, čtenáři Maxiorla, také Vám přijdou oba krtci až příliš podobní?

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Myslím, že oba krtci jsou rozdílní a dokáži dle profilu na 100% určit našeho českého Krtka.

Popisovaný počet prstů bych jako směrodatný nebral, zvlášť v případě, kdy je zvykem u kreslených postaviček čtyři prsty používat.

S názorem Alexandera Fedoseeva souhlasím. Krtek bude vždy vypadat jako krtek :-).

návštěvník

oba jsou sice podobní, ale ten od Moleskinsoftu mi připadá spíš jako černý delfín s rukama a nohama místo ploutví. Prostě ten obličej je takový divný, český krtek je rozhodně lepší(hezčí).

návštěvník

To neni krtek, to je jezevec !

návštěvník

LOL - fakt ze jo :-D

návštěvník

Jak uz bylo receno, vypada jako jezevec.
Navic vsechny pouzite postupy jsou naprosto standardni a jako designer bych sam nevedel, jak je od sebe vice odlisit a pritom noveho krtka vytvorit tak, aby mohl byt jako krtek identifikovatelny.
Ruce, rozkrok i nohy se mi zdaji naprosto klasicke pro ilustrace, stejne tak jako usmev.
Krtci pro me podobni vubec nejsou. V anglicky mluvicich zemich krtci casto nosi bryle a ze tenhle je nema bych taky nebral jako rozhodujici faktor o podobnosti.
A Alexander ma vtipnou anglictinu, jen co je pravda. :)

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru