BrowserMob: otestujte rychlost svého webu

Zdá se vám, že načítání vašich webových stránek není úplně ideální? Otestujte si jejich rychlost pomocí online služby BrowserMob. Rychlost načítání webu měří ze tří míst v USA a z jednoho umístění v irském Dublinu.

Měřičů rychlosti webu je na internetu docela hodně. BrowserMob mě zaujal příjemným uživatelským prostředím, měřením z několika různých míst a zobrazovanými informacemi. Je pravda, že užitečnější bude spíše pro uživatele anglicky psaných webů, kteří cílí na anglicky mluvící čtenáře, ale za vyzkoušení rozhodně stojí.

Jak změřit rychlost webu pomocí BrowserMob

Na domovské stránce browsermob.com zadejte do políčka adresu vašeho webu a klepněte na tlačítko Run Free Test. Chvíli počkejte, než BrowserMob rychlost načítání webu změří. To, čím se liší od řady konkurentů, je používání skutečných webových prohlížečů. Nejde tedy jen o nějaké stažení textových dat na příkazovém řádku linuxového serveru. BrowserMob vám změří také rychlost streamování Flashe a zpracování dat pomocí AJAXu.

BrowserMob

Výsledné informace o rychlosti načítání webu v aplikaci BrowserMob

Na stránce s naměřenými údaji uvidíte celkový součet přenesených dat, čas potřebný pro načtení webu a počet stahovaných objektů. Detailnější informace si zobrazíte po kliknutí na některý ze čtyř serverů, který rychlost měřil. V stručném grafu uvidíte rozdělení dat podle velikosti, jakou se podílejí na celkovém objemu dat zadané webové adresy.

Poté již následuje přehled jednotlivých objektů stahovaných v rámci vaší webové stránky a informace o tom, jak dlouho to trvalo. Přehled završuje Network traceroute, tedy seznam serverů, přes které procházejí požadavky, než se dostanou k samotné webové stránce. I to stojí za pozornost, protože se dozvíte, jak velkou měrou se na rychlosti načítání projevuje nastavení/použití současných DNS serverů.

BrowserMob nabízí také placené měření a monitorování webů. Zajímavý je přímý přístup do databáze MySQL, odkud si data o měření můžete přebírat a zpracovávat vlastními nástroji.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru