BrnoMasáže.cz - nový web postavený na Drupalu

Po měsíci pozvolné práce (rozhodně ne po měsíci dřiny) je na světě nový český web postavený na redakčním systému Drupal. Webové stránky BrnoMasáže.cz nabízejí katalog masérů, masérek a masážních salonů v Brně a jeho okolí.

Nový web, který běží na adrese www.brnomasaze.cz dostal do vínku příjemně laděný design, který by neměl působit agresivně a měl by vyvolávat pocit pohodové atmosféry. Kromě katalogu masáží se zde postupem času setkáte i s články o různých typech masáží, výhodách, nevýhodách, nebo o jejich historii.

Kdokoli má možnost vložit záznam do katalogu zcela bezplatně. Studia i jednotlivci zde mohou prezentovat své služby textem i fotografiemi. Schválení záznamu je na provozovateli webu, teprve po jeho potvrzení se nová položka v katalogu masáží objeví.

Masáže a Drupal

Masáže jsou velice příjemná věc, zvlášť pro člověka, který tráví většinu dne u počítače, tak jako já a předpokládám, že i jako řada z vás. Jakožto člověk masáže pravidelně navštěvující jsem o vytvoření podobného webu přemýšlel již delší dobu.

Drupal jsem pro BrnoMasáže.cz zvolil z toho důvodu, že umožňuje flexibilně definovat různé typy obsahu, takže mám na webu odděleny novinky, ankety a články od záznamů v katalogu masáží.

Kódování grafického návrhu vytvořeného na míru bylo poměrně snadné. Po vytvoření základní struktury webu ve výchozím grafickém vzhledu Garland, nastavení pohledů přes Views a obsahu přes CCK a Contemplate jsem vytvořil složku pro nové téma vzhledu a začal se zcela prázdným souborem CSS.

Abych zajistil, že na začátku bude web vypadat stejně ve většině prohlížečů, použil jsem tzv. CSS Reset Styles, konkrétně Yahoo Reset CSS z Yahoo UI. Layout webu je postaven na dvousloupcové konstrukci z Dynamic Drive CSS Layouts.

Vytvoření webu trvalo asi měsíc, ale jak jsem zmínil na začátku, byla to občasná práce vždy hodinku po večerech.

Věřím, že se web BrnoMasáže.cz bude líbit a brzy si najde příznivce z řad masérů a především zájemců o jejich služby.

BrnoMasáže.cz

BrnoMasáže.cz

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru