Blizzard, starší hry a Windows Vista

Nedávno jsem zatoužil zahrát si nějakou pěknou hru, kterou by výkonnostně zvládl můj notebook (HP nx6125 s přidaným 1 GB RAM), a kterou bych svými schopnostmi zvládl já sám. Nejsem žádný velký hráč, ale občas mě chytnou různé strategie. Po pár letech, kdy jsem se k žádné pořádné hře nedostal, jsem se vydal do obchodu a v regále objevil zajímavý komplet her od Blizzardu s ještě zajímavější cenou.

V balíčku s názvem Blizzard Anthology Platinová edice se nachází hry StarCraft, StarCraft Expansion Set, Warcraft II Battle.net Edition a Diablo. Všechny hry lze hrát po internetu s využitím serverů Battle.net. Hardwarové nároky těchto her jsou z dnešního pohledu směšné – Pentium 90 MHz, 16 MB RAM. Hry kupodivu bez problémů fungují i na Windows Vista.

Warcraft ve Windows Vista bez problémů

U Warcraftu II je nutné nastavit spouštění v 256barevném režimu, což je ale spíše drobnost a ne problém. Chcete-li využít podporu hry přes Battle.net, pak nezapomeňte odblokovat požadavek Windows Firewallu na připojení hry k internetu. Windows zobrazí příslušný dialog, avšak hra se nepřepne, takže na první pohled to vypadá, jako byste se ve hře na Battle.net nemohli připojit. Po ukončení hry uvidíte dialog firewallu, ve kterém povolení odsouhlasíte. Po opětovném spuštění hry by již vše mělo šlapat jako hodinky.

Nejvíce se mi ale líbí, že za skvělou cenu je možné mít hned několik výborných klasických her. Jejich grafika možná není nejdokonalejší, ale tyto hry mě oslovují mnohem více než moderní realisticky vypadající řežby, střílečky, závody a mordovačky. Možná jsem až příliš konzervativní, možná jsem se v hraní zasekl v době před pár lety, ale určitě budete souhlasit, že tehdejší hry byly skvělé.

Nakupovat v herní prodejně, eshopu nebo v supermarketu?

Mimochodem, hru jsem si málem nemohl koupit. V brněnském Datartu mají vystaveny pouze obaly, které dáte prodavači, ten si to naťuká do počítače, dostanete lísteček, u pokladny zaplatíte a zboží vám mezitím nachystají u výdeje. Problém byl v tom, že prodavač nebyl schopen podle názvu Blizzard Anthology produkt v evidenci skladu najít. Jak jsem byl rád, že došel jeho kolega, který zjistil, že ve skladu mají hru napsánu jako Antology. Co všechno zaviní jedno chybějící písmenko :-)

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru