Are My Sites Up: kontrola dostupnosti webů

Pomocí desktopové aplikace Are My Sites Up Desktop Notifier můžete jednoduše sledovat, zda jsou vaše webové stránky v provozu a zda je nepostihl nějaký výpadek v podobě přetížení serveru a podobně. Užitečný prográmek je doplňkem ke stejnojmenné online službě dostupné přes webový prohlížeč.

Monitorování dostupnosti webových stránek je prostřednictvím online služby Are My Sites Up velice snadné. Jednoduše se zaregistrujete, přidáte adresu svého webu a poté budete na e-mailu informování v okamžiku, kdy se váš web stane nedostupným. Nemusíte instalovat žádný kód na web, takže tato služba je vhodná i pro méně zkušené internetové uživatele.

Když jsem začal službu Are My Sites Up používat, byla ve stádiu betaverze a jako taková zcela zdarma s tím, že interval kontroly probíhal každých 15 minut. I dnes je Are My Sites Up zdarma, ovšem se šedesátiminutovou (nebo negarantovanou rychlejší) kontrolu vašich webů.

Are My Sites Up

Are My Sites Up

Za rychlejší kontrolu si musíte připlatit od 35 do 95 USD za rok. Nejdražší tarif nabízí kontrolu až 100 webů po čtvrt hodinách. Kromě toho je zde podpora pro iPhone, RSS, Twitter a další služby.

Desktopová kontrola dostupnosti webu

Vývojáři Are My Sites Up nedávno přidali k webovému přístupu ke své službě i monitorovací nástroj v podobě desktopové aplikace vytvořené pro prostředí Adobe AIR. Na stránce Are My Sites Up Desktop Notifier stačí klepnout na tlačítko Install a počkat na zobrazení instalačního průvodce. V něm není třeba nic nastavovat, pouze instalaci odsouhlasíte, vytvoříte zástupce pro spouštění programu a jste hotovi.

Ve spuštěné monitorovací aplikaci pak už jen stačí zadat vaše přihlašovací údaje k Are My Sites Up. Za chvilku se zobrazí seznam webů s výraznými symboly značícími, zda weby běží nebo mají výpadek.

Are My Sites Up Desktop Notifier

Are My Sites Up Desktop Notifier

Samotná aplikace mnoho nastavení nepotřebuje a tedy ani nenabízí. Pod tlačítkem Preferences najdete volby pro ukládání poslední pozice okna, minimalizaci do oznamovací oblasti (doporučuji zapnout), opakované oznamování výpadků webů a kontrolu aktualizací.

Are My Sites Up Desktop Notifier nastavení

Are My Sites Up Desktop Notifier nastavení

Are My Sites Up jsou povedenou službou, i když zdaleka ne jedinou, která složí k monitorování dostupnosti webů. Propojení informací na e-mailu, RSS, Twitteru a v desktopové aplikaci se mi velmi líbí, uživatel tak má možnost vybrat si, jak bude dostupnost svého webu sledovat.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru