Adobe Creative Suite 3 Production Premium – seriál začíná

Počínaje dnešním dnem najdete na Maxirlovi přehled jednotlivých součástí balíku multimediálních aplikací Adobe Creative Suite 3 Production Premium. Jak jistě víte, Adobe s velkou slávou a pozorností médií vrhlo své produkty na trh v několika balíčcích, z nichž každý je určen pro trochu jinou cílovou skupinu uživatelů. Production Premium se bude snažit oslovit profesionály z oblasti postprodukce, zpracování videa, hudby a obrazu.

Production Premium se zaměřuje na video, hudbu, grafiku – postprodukci

Z výše zmíněného popisu tedy vyplývá, jaké bude složení jednotlivých aplikací v balíku Adobe Creative Suite 3 Production Premium. Najdete v něm Adobe After Effects CS3 Professional, Adobe Premiere Pro CS3, Adobe Photoshop CS3 Extended, Adobe Flash CS3 Professional, Adobe Illustrator CS3, Adobe Soundbooth CS3 a Adobe Encore CS3. Spíše jakýmsi doplňkem těchto aplikací jsou pak Adobe OnLocation CS3 a Adobe Ultra CS3 (pouze v balíku pro Windows).

Adobe Premiere CS3 Pro

Adobe Premiere Pro CS3

Adobe CS3 Production Premium obsahuje tedy výkonný grafický editor, nástroje pro zpracování videa a zvuku s možností exportu na web v podobě flashových animací. Tvorba webu je zde však spíše okrajovou záležitostí, flash se samozřejmě používá při tvorbě nejrůznějších multimediálních CD/DVD a jen logické, že je nabízen v balíku, který je zaměřen na práci s videem. Aby byl výčet aplikací v Production Premium kompletní, je třeba zmínit také Adobe Bridge CS3, Adobe Dynamic Link, Adobe Device Central CS3 a Adobe Acrobat Connect.

Užijte si pracovní pohodlí díky propojení aplikací

V Adobe se snažili, aby jednotlivé aplikace byly navzájem dokonale propojeny. Došlo tak k integraci programů, které Adobe získalo nákupem Macromedie (v tomto balíku Flash) do jednotného prostředí. Příkladem budiž snadná výměna vektorových animací mezi Flashem a After Effects. After Effects je také schopen dávkové tvorby souborů FLV. Podobného pohodlí se dočkáte ve spojení s Flashem a Illustratorem, Photoshopem a Premiere Pro a dalšími.

Adobe Photoshop CS3 Extended

Adobe Photoshop CS3 Extended

Vše je samozřejmě vykoupeno odpovídajícími hardwarovými nároky. Potřebovat budete procesor s výkonem Pentia 4 (1,4 GHz pro DV a 3,4 GHz výkonu pro zpracování HDV videa), 1 GB RAM jako naprosté minimum, 23,5 GB pro instalaci všech programů z balíku, rychlý disk, monitor s dostatečným rozlišením atd. Jelikož se bavíme o programech určených pro opravdové profesionály, nebude problém hardwarové nároky Adobe CS3 Production Premium splnit. Možná vás bude zajímat, že produkty nejsou k dispozici v 64bitové verzi. Nové Windows Vista jsou samozřejmě podporovány, stejně jako Mac OS X v.10.4.9.

Od profesionálů profesionálům

Cenové hledisko také není nezanedbatelné. Předobjednávky je možné provádět v ceně 1 699 USD. Stejně jako u všech ostatních balíčku Creative Suite 3, i tato cena se bude zdát mnoha lidem vysoká. Je však třeba si uvědomit, že se bavíme o programovém vybavení určeném profesionálům do grafických studií, reklamních agentur a podobně. Pro domácí uživatele je tu Photoshop Elements a spol. za řádově nižší ceny.

Adobe Flash CS3

Adobe Flash CS3

Počínaje dneškem tedy začíná seriál o produktu Adobe Creative Suite 3 Production Premium zde na Maxiorlovi. Zítra se můžete těšit na představení novinek ve Photoshopu, postupně pak každý den vyjde článek představující konkrétní program z Production Premium. Nezapomeňte se tedy na Maxiorla pravidelně vracet a přidejte si do své čtečky jeho RSS zdroj.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru